Ssk Emekli Aylığı Ve İkramiye Hesaplama

Ssk Emekli Aylığı Ve İkramiye Hesaplama

Ssk Emekli Aylığı Ve İkramiye Hesaplama
SSK Emekli aylığı ve ikramiye hesaplama işlemleri internet ortamında da gerçekleştirilebilmektedir. Ancak hesaplama işlemlerinin hızlı ve etkin bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için SSK hizmet sürelerinin tam ve net olarak bilinmesi gerekmektedir. Eğer ilgili kişi başka sandıklara (Bağkur, emekli Sandığı) tabii olarak çalışmış ise bu sandıklarda geçen hizmet sürelerini de SSK emekli ayılığı ve ikramiye hesaplama işlemleri sırasında kullanmalıdır.

Sosyal Güvenlik Kurumu resmi internet sayfasında sunmuş olduğu uygulama sayesinde emekli maaşı hesaplama işlemleri kişiye özel olarak yapılabilmektedir. Hesaplama işlemlerinin yapılabilmesi için kişinin kimlik bilgilerine ihtiyaç duyulmaktadır.
İlgili kişi kimlik bilgilerini kullanarak uygulamaya giriş yapabilir ve SSK Emekli aylığı ve ikramiye hesaplama işlemlerini gerçekleştirebilir. İlgilinin TC Kimlik Numarası ve SSK numarasının uygulamada belirtilen alanlara girişinin yapılmasının ardından Baba adı ve nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçe alanlarının doğru olarak doldurulması gerekmektedir. Bu alanlarında doldurulmasının ardından Doğum tarihi de nüfus cüzdanında yer alan bilgiler doğrultusunda seçildikten sonra SSK Emekli aylığı ve ikramiye hesaplama işlemleri yapılabilmektedir.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hizmete sunulan bu uygulama sigortalı olarak çalışanların bilgilendirilmesi amacını taşımaktadır. Nihai olarak emekli aylığı ve emekli ikramiyesi hesaplama işlemleri kurum tarafından gerçekleştirilecektir. http://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ adresi ile hesaplama yapılabilir.
Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

 1. Berkant Bilgi diyor ki:

  Merhaba,
  Diyelim ki 25 Nisan 2013 tarihinde emekliliğe hak kazandım. SGK emekliliğe 30 Nisan da başvurmayla 1 Mayıs 2013 tarihinde başvurma arasında fark varmıdır. Bazı arkadaşlar 30 nisanda başvurursam 1 mayıs itibari ile emeklilik parası işler diyor, 1 mayısta başvurursam 1 haziranda emeklilik başlar diyor. 30 Nisan ile 1 Mayıs arasında 1 aylık bir ücret farkı var mıdır yoksa sadece 1 günluk bir maaş farkımı doğar ?
  Bilgilendirebilirseniz çok memnun olurum.

  Teşekkür ederim.

  1. admin diyor ki:

   Berkant bey ben fark olacagini dusunmuyorum ancak siz yinede sgk mudurlugune danisin

Yorum Yaz

Genel