SGK – SSK Gün Sorgulama

SGK – SSK Gün Sorgulama

SGK – SSK Gün Sorgulama
SSK Prim Sorgulama
Emekli olma hesabını yıllardır yapıp durursunuz. Kaç gün kaldı, ne zaman emekli olup rahat bir nefes alacağım diye tüm merak ettiklerinizi SSK gün sorgulama servislerinden öğrenebilirsiniz. Yıllarca çalışıp rahat bir nefes almak için devletin sizin haklarınızı korumak adına aldığı önlemlerden biri de SSK’dır. SSK’lı olmanız sizin açınızdan büyük faydalara sahip. Sağlık sorunlarınız olduğu zaman ya da ilaç almanız gerektiğinde devletin size sağlamış olduğu büyük faydalarından biridir. SSK gün sorgulama sayesinde ne kadar gün sgk priminiz yattığını ve kaç liradan yattığını öğrenebilirsiniz. Emekli olduğunuz zaman kaç lira maaş alacağınızı ve ne zaman ve kaç yaşında emekli olacağınızı hesaplayabilirsiniz.

Çalıştığınız yerdeki patronunuzun sizin sigortanızı başlatıp başlatmadığını öğrenmek için kullanabileceğiniz bu servise e-devlet şifresi olmadan ulaşabilirsiniz. Daha önceleri e-devlet şifresi ile ulaşılabilinen bu servise artık arama motoruna yazacağınız SSK gün sorgulama cümlesi sonuçlarından çıkan linklerden ulaşabilirsiniz. Önceleri çalışan haklarının pekiyi korunamadığı ve işverenlerin sigortala konusunda yaptığı aksaklıklar nedeniyle, sigortasını düzenli olarak yatırdığını düşünen işçiler hep sorunla karşılaşıyordu. SSK gün sorgulama sayesinde artık böyle bir mağduriyetle karşılaşmanız imkansız. Yakından takip edebileceğiniz SSK primleriniz sayesinde hiçbir şekilde mağdur olmayacaksınız. Çalışma şekli ise priminiz yattığı günden bir ay sonra SSK prim sorgulama servisinde priminizi görebilirsiniz.

Genellikle doktora gidildiği zaman ortaya çıkan bu aksaklıkla artık karşılaşmayacaksınız. Kendi bilgilerinizi yakından takip edebilecek ve sigortanız ödenmediği taktirde gerekli yerlere başvuruda bulunabileceksiniz. Kimsenin sizi mağdur etme şansı olmadığından ötürü daima içiniz rahat olacak. Sosyal güvenlik kurumunun ana sayfasından hizmet sorgulama ekranınıza girebilirsiniz. TC kimlik numaranız, nüfusa bağlı olduğunuz il, nüfus cüzdanınızdaki cilt numaranız, doğum yılınız ve ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu girdikten sonra bütün hizmet dökümünüze ulaşabilirsiniz. Bu kadar kolay şekilde ulaşabileceğiniz bu hizmet sayesinde hem bilgilerinizi ezberde tutmak zorunda kalmayacaksınız hem de sadece size özel kalacaklar.

Kişisel bilgilerinize kolayca ulaşabileceğiniz bu hizmet sayesinde SSK gün sorgulama servisinden rahatlıkla faydalanabilirsiniz. İsterseniz hizmet dökümünüzün bir çıktısını da alabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/4a-hizmet-dokumu üzerinden sorgulama yaparak bilgi alabilirsiniz.
Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 8 yorum yapıldı:

 1. erdinç diyor ki:

  ssk gün sorgulamamı nasıl yapabilirim.Acaba kaç günüm yamıştır.

  1. admin diyor ki:

   ssk gün sorgulama ve diğer işlemlerinizi esgm.sgk.gov.tr adresinden şifresiz olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 2. Nedim ŞİRİN diyor ki:

  ssk primlerim 1991 yılından 2002 yılına kadar ssk numarsı yanlışlığından başka bir numaraya yatmıştır. 2002 yılında düzelltim. Daha önceki ssk primlerimin kendi hesabıma geçmesi için nasıl bir yol izlemem gerekir?

  1. admin diyor ki:

   Nedim bey, durumunuzu anlatan bir dilekçeyle bağlı olduğunuzu sgk müdürlüğüne başvurmanız gerekir.

 3. Yaşar Nehri ENGİN diyor ki:

  1984 YILINDA SİGORTALI İŞE GİRİŞİM VAR FAKAT AYNI İŞYERİNDEN 1985 YILINDA PİRİM YATMIŞ GÖZÜKÜYOR 1984 TEN PİRİM GÜNÜMÜ SAYDIRABİLMEM İÇİN MAHKEMEDEN BAŞKA BİR YOL VARMIDIR

 4. mustafa diyor ki:

  ben1968 dogumlu 1990 sigortalı 8000 işgünüm var hiç boşlugum yok ne zaman olabilirim emekli

 5. hakan arslan diyor ki:

  ne emekli olurum

 6. suat yıldız diyor ki:

  01.01.1989 girişli doğum 1968 günüm tam ne zaman emekli olabilirim.

Yorum Yaz

Genel