Sgk Sorgulama

SGK SORGULAMA
Bildiğiniz üzere SGK Hizmet Dökümü , SSK Hizmet Dökümü, SGK Sorgulama ,  SSK sorgulama işlemlerini yapmak, sgk primini, sgk gün sayısını ve sgk ile ilgili herşeyi öğrenmek için edevlet şifresi kullanma zorunluluğu kaldırılmıştı.Artık aşağıdaki bağlantı vasıtasıyla bu işlemleri şifresiz olarak yapabilirsiniz.Yukarıdaki işlemleri ve daha bir çok işlem menüsüne ulaşmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.
https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

Sosyal güvenlik kurumu üzerinden verilen hizmetler ayrıca turkiye.gov.tr sitesinden de verilmektedir.E Devlet vasıtasıyla ulaşabileceğiniz hizmetler, e devlet şifresi girerek yapılıyor.

ŞİFRESİZ OLARAK SGK SORGULAMA

Artık merak ettiğiniz bütün sorgulama işlemlerine şifresiz olarak ulaşmanız mümkündür.Tek yapmanız gereken sgk.gov.tr sitesine girip size uygun işlem menülerini takip ederek tüm sorgulamalarınızı yapabilirsiniz. Bütün Sorgulama işlemleri yapılarak sigortalılar ve diğer kişiler  bilgilerine eksiksiz ve doğru bir şekilde ulaşabilmektedirler.Bu hizmet sayasinde sgk primlerini , sgk günlerini , sigortalarını , emeklilik sorgulamalarını  hesaplamalarını ve daha bir çok işlemlerini öğrenebiliyorlar.Sosyal güvenlik kurumu   verilen bu hizmetler ile , sosyal güvenlik bilinçsizliğinin önüne geçmeyi amaç edinmişlerdir.SGK üzerinden bütün bilgilerine ulaşabilen çalışanlar, haklarını daha rahat arayabiliyorlar.

SGK KAPSAMINDA VERİLEN SMS UYGULAMASI

SGK, uygulamaya koyduğu sms uygulaması ile 2012 yılından itibaren kişiler öğrenmek istedikleri , bilgi sahi olmak istedikleri bütün bilinmesi gereken  konularda SGK hizmetlerini ücretsiz bir şekilde  SMS yolu ile kişilere gönderecektir. Sosyal güvenlik konularından haberdar olmak için yapmanız gereken şey  sgk.gov.tr sitesine giriş yaparak , kendi adınıza kayıtlı bulunan cep telefon numarasını sistem veri tabanına kaydetmektir.

SGK SİCİL NO SORGULAMA

Sosyal güvenlik kurumu , SSK Sicil No’yu yeniden şifresiz olarak görme hizmetini uygulamaya başladı.Sgk.gov.tr sitesinden SSK Sicil No Sorgulama yapmak için, öncelikle sgk.gov.tr sitesine girerek  açılacak olan sayfada “E-Hizmetler” bölümüne tıklayın. Açılacak menüde  “TC Kimlik No, Baba Adı, Nüfusa Kayıtlı Olduğunuz İl ve İlçe, Cilt No, Aile Sıra No ve Doğum Tarihi” sizden istenen bilgileri girmeniz istenecektir.Daha sonrasında açılacak ekranda “Sigortalı Tescil Kaydı Tespiti 4A” linkine tıklayarak, SSK Sicil No’nuzu görüp öğrenebilirsiniz. Ayrıca SSK Sicil No’nuzu “edevlet şifresi” ile turkiye.gov.tr adresinden de görebilirsiniz.

SGK SORGULAMA İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ.

GSS BORÇ SORGULAMA

EMEKLİLİK HESAPLAMA

SGK RAPOR PARASI

HİZMET SORGULAMA

SGK İŞE GİRİŞ

EVDE BAKIM MAAŞI

DOĞUM İZNİ

EMEKLİ İKRAMİYESİ

Genel