SGK SMS Bilgilendirme Servisi

SGK SMS Bilgilendirme Servisi

Sosyal Güvenlik Kurumu vatandaşlara kaliteli ve modern bir hizmet sunabilmek için sadece interneti değil, diğer iletişim aracı olan cep telefonlarını da kullanmaktadırlar. Bu noktada Sosyal Güvenlik Kurumu en son olarak hizmete sunmuş olduğu SGK SMS bilgilendirme servisi ile vatandaşlara ilgili hususlar ile ilgili olarak ücretsiz bilgilendirme hizmeti sunmaktadır.

Bu noktada vatandaşların bu SMS bilgilendirme servisi hizmetlerinden yararlanabilmesi için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinde yer almakta olan e-SGK sayfasına girmesi ve burada SMS bilgilendirme sayfasına girmesi gerekmektedir.

SGK SMS Bilgilendirme Servisi Nasıl Kullanılır?

Daha sonra ise SMS hizmetleri için bilgi giriş ve güncelleme seçeneğine tıkayarak açılan ekranda, T.C. kimlik numarası, baba adı, cilt numarası, aile sıra numarası, doğum tarihi, nüfus il ve ilçe bilgilerini girmesi ve ardından da ileri seçeneğine tıklayarak kendisinden istenmekte olan iletişim bilgilerini girmesi gerekmektedir.

Bu işlemden sonra vatandaşlar SGK SMS bilgilendirme servisi ilgili işlem kodlarını, girilmesi gerekli olan kişisel bilgileri girmesi ve 5502’ye kısa mesaj atması gerekmektedir. Bu sayede yapılan ilgili işlemin tüm sonuçları vatandaşlara sadece birkaç dakika içerisinde kısa mesaj olarak gönderilmektedir.
Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. orhan diyor ki:

    hizmet dökümü almak istiyorum e devlet şifresinden benden barkod numarası istiyor bu barkod numarası nedir

Yorum Yaz

Genel