SGK Evrak Takibi Hakkında Önemli Bilgiler

SGK Evrak Takibi Hakkında Önemli Bilgiler

SGK Evrak Takibi Hakkında Önemli Bilgiler
SGK, sosyal güvenlik kurumunun kısaltmasıdır. Sosyal güvenlik kurumu, insan ayrımı yapmadan tüm bireylerin bugününü ve yarınını korumak ve güvenliğini sağlamak için kurulmuştur. Bu doğrultuda çok geniş bir yelpazede hizmetlerini yürüten SGK çeşitli çalışmalarla bu hizmetlerini yerine getirmeye çalışır. Özellikle son yıllarda gerekli yapılandırmalarla daha güçlü bir konuma gelen SGK bu sayede daha iyi hizmet vermeye başlamıştır.
Tüm bunlar doğrultusunda insanlar çeşitli işler nedeniyle SGK’ya başvurmaktadır. Bu nedenle de pek çok yazışma yapılmaktadır. Tüm bu yazışmaların ve evrakların takip edilmesi oldukça zorlaşmaktadır. Özellikle devletin çeşitli birimlerini ilgilendiren konularda evrakın takibini yapmak, giderek insanlardan bilgi almaya çalışmak oldukça zor bir
durumdur.

Öyle ki bu tür çabalarınızda size bir sonuç vermeyebilir.  Belirtilen bu sorunlardan dolayı SGK evrak takibi sistemi geliştirilerek insanların kullanımına sunulmuştur. Geliştirilen bu yeni sistem ile belirtilen işlemlerin hiç birine gerek kalmadan internet aracılığı ile SGK evrak takibi yapabilirsiniz. SGK evrak takibi için pek çok hizmet sunulmuş durumdadır. Özellikle SGK’nın resmi sitesi sgk.gov.tr üzerinden bu sorguyu rahatlıkla yapabilirsiniz. SGK evrak takibi sicil numarası, tahsis numarası ve tarih ile yapılabilmektedir. İstediğiniz yıla ait evrakı bu yolla bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

SGK evrak takibi işlemleri oldukça basit bir şekilde hazırlanmıştır. Yapacağınız kısa sorgularla ilgili siteye ulaşabilir ve sorgu ekranına girilebilirsiniz. Bundan sonra istenilen bilgileri girmeniz evraka ulaşmanız için yeterlidir. Bu nedenle de bilgisayar konusunda çok bilgisi olmayan kişiler bile kolay bir şekilde SGK evrak takibi yapabilir. İhtiyacınız olan tek şey internet bağlantısıdır. SGK evrak takibi bu özellikleri ile oldukça faydalı bir araç olmuştur. Devlet işlerinin yürümesi kolaylaştıran SGK evrak takibi ile pek çok iş daha kolay bir hale gelmiştir. Ayrıca insanlar da işlemlerini internet üzerinden öğrenerek devlet dairelerine gitmekten kurtulmuştur. Bu durumda devlet dairelerindeki iş yükünü azaltmıştır. Yine bu sayede devlet dairelerindeki işler daha da hızlı bir şekilde çözülmektedir. Tüm bunlar doğrultusunda SGK ile yapacağınız yazışmalarda ve başvurularda SGK evrak takibini kullanabilirsiniz.

 
Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. semih kulak diyor ki:

  evrak gönderdim sonucunu alamadım 1.5 ay oldu yokmu bir yetkili yardımcı olacak sgk evrak takip diyorsunuz sonucu girinde görelim

 2. mustafa kaplan diyor ki:

  özürlü maaşım tanımsız geçici dur duruma diyor ankaraya 2 sefer dilekçe yazdım nedenini öğrenemedim 1 yıl oldu madur oldum sisteme girdimde sürekli diyor evrak zimeten çıkarıldı. evrak kapandı diyor

 3. nihal önder diyor ki:

  eylül ayında almanyaya gönderilmiş olan evraklarım halen cevap gelmedi ne zaman gelir bize 3 ay bulabilir yardımcı olursanız rica olunur.

  1. admin diyor ki:

   Nihal hanım işlemleri yaptığınız sgk müdürlüğünden en doğru bilgiyi alabilirsiniz.

Yorum Yaz

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
www.e-sgk.net Domain