SGK Diş Protezi Hakkı ve Ödemeleri

SGK Diş Protezi Hakkı ve Ödemeleri

SGK Diş Protezi Hakkı ve Ödemeleri
Diş protez ödemeleri Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılmaktadır. Ancak bu ödemeler belirli zaman aralıkları ile gerçekleştirilmektedir. Diş protez uygulamasına ait ödeme durumları yine Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sunmuş olduğu hizmet kapsamında sms bilgilendirme servisi ile takip edilebilmektedir. Sms bilgilendirme servisi Kurumun sigortalılara sunmuş olduğu pek çok hizmeti içermektedir. Bu hizmetlerden biri olan diş protez hakkım var mı sorgulaması yapabilmek için cep telefonunun kısa mesaj bölümüne giriş yapılarak ‘DIS’ yazılır ardından da bir boşluk bırakılarak sorgulama yapılmak istenen kişinin TC Kimlik numarası ve yine bir boşluk bırakılarak aile sıra numarası yazılarak 5502 numarasına bu kısa mesaj gönderilir.
Kısa mesaj uygulaması ile diş protez hakkım var mı sorgulaması birkaç dakika içerisinde sonuçlandırılabilmektedir. Kısa mesaj olarak gönderilen bilgilendirmede alt çeneniz için, alt ve üst çeneniz için diş protez hakkınız vardır olarak bilgi verilmekle birlikte eğer ilgilinin diş protez hakkı yok ise şu tarihe kadar diş protez hakkınız bulunmamaktadır olarak bilgilendirme mesajı olarak ilgilisine cevap verilmektedir.
Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 17 yorum yapıldı:

  1. Naile Urgan diyor ki:

    SGK Hastanesinde diş protezi yaptırmıştım 4 yıl geçmesi mi gerekiyor?Hangi tarihte hakkım başlar öğrenebillirmiyim.Teşekkür ederim

Yorum Yaz

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
www.e-sgk.net Domain