Sgk Çocuk ve AileYardımı

Sgk Çocuk ve AileYardımı

Sgk Çocuk ve Aile Yardımı

Hepimizin bildiği gibi Sgk artık aile ve çocuk yardımı yapıyor.Bu uygulama, yapılan yardımlar yeterli seviyede olmasada yararlı bir hizmettir.İlerleyen yıllarda avrupa ve dünya standartlarına ulaşılması hedeflenmektedir.Son dönemlerde uygulamaya konulan yeni hizmetler ile devlet , sırtındaki yüklerden kurtulmaya ve gerçek ihtiyac sahiplerine hizmet vermeye yönelik adımlar atmıştır.

Bu çerçevede , 01.01.2012 tarihinde yürürlüğe giren genel sağlık sigortası da gerçek ihtiyac sahipleriyle ihtiyacı olmadığı halde devlete yük olan kişilerin belirlenmesinde büyük rol oynamıştır.Sgk ve devletimizin amacı gerçek muhtaç vatandaşları belirleyerek,  onlara daha hızlı ve kaliteli hizmetler sunmaktır.Sosyal güvenlik sistemi ülkemizde çok ilerlemeler kaydetmiştir.

Bu durum , türkiyemizin geliştiğini ve büyüdüğünü göstermektedir.Sgk ve devletin yaptığı hizmetlerden biride ,  aile ve çocuk yardımı uygulamasıdır.Yapılan yardımlar çerçevesinde 2012 yıldında sgk nın aile ve çocuk sayısına göre yapacağı maddi yardımların rakamları aşağıda verilmiştir.Aşağıda sizinle paylaşacağımız bilgiler iki kısım olarak ele alınmıştır.Bunlar, yılın ilk yarısı ve ikinci yarısı olmak üzere  ele alınmıştır.

2012 ilk 6 aylık kısmı

SGK ilk 6 aylık kısmında bir çoçuk için yapacağı yardımı: 15,93 tl olarak belirledi.

SGK ilk 6 aylık kısmında aile için yapacağı yardımı: 79,65 tl olarak belirledi.

2012 2.6 aylık kısmı

SGK ilk 6 aylık kısmında bir çoçuk için yapacağı yardım: 16,74 tl olarak belirlenmiştir.

SGK ilk 6 aylık kısmında aile için yapacağı yardım: 83,70 tl olarak belirlenmiştir.

Vergi Miktarları

Aile için: 86,07
1 çocuk için: 14,35
Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 19 yorum yapıldı:

 1. azim diyor ki:

  benim 1 aylık çocugum var sgklıyım nasıl ve nerden yardım alabilirim

 2. seda diyor ki:

  12 yıllık öğretmenim. Üzerime kayıtlı olan iki çocuğum da KBS sisteminde görünmediği için şubat ayında çocuk yardımı alamadım. Oysa şimdiye kadar alıyordum. Çalıştığım kurum da bu durumla hiç ilgilenmedi. Ne yapmalıyım?

 3. fidan özdemir diyor ki:

  ben fidan özdemir k. maraş elbistanlıyım ve elbistanda ikametkah etmekteyim ben cocuklarımın yardım parasını alıyordum ama birileri asılsız şikayetde bulunmuş burdaki görevlilerde araştırma yapmadan almış oldugum maşı kestiler ben bu maşla geciniyordum şimdi bulaşık yıkayıp gecinmeye ve cocuklarımı gecindirmeye calışıyorum şimdi bana yardımcı olmanızı istiyorum bukonuda rica ediyorum sizden cocuklarım mert ve durmuş ağcakoyunlu elbistan cumhuriyet ortaokulunda okuyor mert… fatih ilkögretim okulunda da durmuş okuyor araştırılıp bana yeniden yardım edilmesini rica ediyorum

 4. necla ugur diyor ki:

  Benim iki cocugum var ev hanimiyim çocuklarım iki ve dört yaşındadır yararlanabilir miyim

  1. admin diyor ki:

   Necla hanım eşiniz sigortalı çalışıyorsa eşiniz yararlanıyordur.

Yorum Yaz

Genel