Şahıs Ödeme Durumları

Resim bulunamadı

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilmekte olan hizmetlerin alanları ve kapsamları oldukça geniştir. Buradaki amaç ülkemizde ikamet etmekte olan vatandaşlarımızın çeşitli nedenler dolayısı ile mağduriyet yaşamasını engellemektir. Vatandaşların çeşitli nedenler dolayısı ile ihtiyaç duyabildiği konular ile ilgili devlet tarafından sağlanmakta olan yardımlar Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamı altına girmektedir.

Şahıs Ödeme Durumları Nasıl Görüntülenir?

Bu noktada günümüzde Sosyal Güvenlik Kurumu, ülkemizde halen tedavi görmekte olan vatandaşlarımızın sürekli olarak ihtiyacı olan ve elzem olan tıbbi malzeme ve ürünlerinin temini için yardımda bulunmaktadır. Bu neden ile de SGK, ülkemizde sürekli olarak tedavi görmekte olan vatandaşlarımızın tıbbi malzeme ve ürünler konusundaki ihtiyaçlarını karşılayabilmelerine yardımcı olmak amacı ile T.C. kimlik numarası üzerinden şahıslara ödeme yapmaktadır.

Bu sayede sadece E-Devlet şifresi alarak ve T.C. kimlik numaranızı giriş sayfasında girerek E-Devlet sistemi üzerinden şahıs ödeme durumları görüntüleme işlemlerinizi detaylı olarak gerçekleştirebilirsiniz. Hangi tarihlerde, hangi amaç doğrultusunda ve ne kadar ödeme almış olduğunuz konusunda ayrıntılı bilgilere şahıs ödeme durumları görüntüleme işlemi ile ulaşabilirsiniz.
Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

Genel