Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim?

Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olabilirim?

Sigortalı olarak çalışan her vatandaşın en büyük meraklarından birisi de emeklilik yaşamlarıdır. Daha rahat ve daha kaliteli bir emeklilik hayatı arzulayan vatandaşlar, bu sebep dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından sigorta kolları için belirlenmiş olan şartlarını sağlayarak, emekliliklerini hak edebilmek için yoğun olarak çalışmaktadırlar.

Normal Şartlarda Ne Zaman Emekli Olacağımı Nereden Öğrenebilirim?

Bu kapsamda vatandaşlar artık internette bulunan e-devlet sistemi üzerinden normal şartlarda ne zaman emekli olabilirim sorgulamalarını birkaç dakika içerisinde yaparak, en doğru emeklilik bilgilerine kolaylıkla ulaşabilme olanağına sahip olabilmektedirler. Ancak e-devlet sistemine giriş yapılması gerektiğinden herhangi bir PTT şubesinden e-devlet şifresi alınması gerekiyor.

Daha sonra e-devlet sistemine bu e-devlet şifresi ve T.C. kimlik numarası ile giriş yapılmalıdır. E-devlet sistemindeki online hizmetlerin listeli halde bulunduğu e-hizmetler sayfasında Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait olan online hizmet uygulamaları listesi içerisinden normal şartlarda ne zaman emekli olabilirim uygulamasını girilerek, en doğru yanıt kolayca alınabilmektedir. Bu sayfada yer alan tüm emeklilik bilgileri en güncel ve en doğru şekillerde olduğundan, en geçerli bilgiler olma değeri taşımaktadır.
Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 3 yorum yapıldı:

 1. güner akkoyunluer diyor ki:

  1954 doğumluyum.bağkur no.0574764841 mecburi sigortalılık.başlangıç.10.06.1993. terk.26.03.2001.hizmet süresi 7 yıl 9 ay 16 gün. isteğe bağlı sigorta ile emekli olabilirmiyim.ayda ne kadar ödemem gerekir.kaç ay daha öderim.ne zaman emekli olabilirim.

 2. güner akkoyunluer diyor ki:

  bekliyorum.

 3. SEVİM ÜNAL diyor ki:

  işe başlama tarihi: 01.03.1987
  doğum tarihi: 01.09.1968
  4a hizmet süresi: 1070 gün
  4b hizmet süresi: 1990 gün
  2 çocuk için borçlanmak istiyorum: 440 gün
  3600 işgününe göre emekli olabilirmiyim?

Yorum Yaz

Genel