Kredi Kartı İle Sgk Primi Ödeme

Kredi Kartı İle Sgk Primi Ödeme

Kredi Kartı İle Sgk Primi Ödeme

 Sosyal Güvenlik Sistemine dâhil olarak bir işyerinde sigortalı olarak çalışıyorsanız Sosyal Güvenlik Kurumuna size ait primleri işvereniniz ödemekle yükümlüdür. Sosyal Sigortalar Kurumunun belirlediği tarihler arasında işveren her bir çalışan için, ödediği maaş üzerinden prim yatırmak zorundadır. Eğer herhangi bir iş yerinde çalışmıyor ama kendi isteğe bağlı sigortalı iseniz, bu durumda sigorta primlerinizi kendiniz yine Sosyal Sigortalar Kurumu’nun belirlemiş olduğu takvim içerisinde kuruma ödemeniz gerekmektedir. Aynı durum yine kamu çalışanları içinde geçerlidir. Kamu çalışanlarının ödenecek primleri kurum tarafından maaşları üzerinden hesaplanmak sureti ile Sosyal Güvenlik Kurumuna aktarılır.

E–devlet hizmetleri son yıllarda büyük aşamalar kaydetti ve bunun yanında pek çok devlet kurumu da çağımızın getirdiği yeniliklere ayak uydurmak adına oldukça hızlı bir şekilde internet ortamına giriş yaptılar. Vatandaşlar artık birçok iş ve işlemini sıra beklemeden, gecikmeden ya da geciktirmeden internet sayesinde halledebilmekte. Bazen vakit olmuyor bazen de dışarı çıkabilecek durumumuz ama internet aracılığı ile hem resmi hem de özel kurumlar ile iletişime geçebiliyor ve gerekli işlemlerimizi halledebiliyoruz. Zamanınız olmadığı için çalışanlarınızın primlerini ödemek için bankaya gidemediniz ise sizinde e- devlet, e- sgk uygulamalarından artık yararlanmaya başlamanız gerekmekte. Kullanımı hem kolay hem de hızlı olan bu sistem sayesinde kredi kartı ile sgk primi ödeme işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde halledebilirsiniz.

E – devlet hizmetlerini en etkin ve hızlı bir biçim de hayatımıza yerleştiren Sosyal Güvenlik Kurumu, bankalar da sıra beklemeden zamanınızı çalmamak adına, işveren için vakit nakittir düşüncesi ile hareket ederek kredi kartı ile ssk primi ödeme uygulamasına başladı. İster işveren olsun ister isteğe bağlı sigortalı olsun tüm prim ödemeleri bu uygulama sayesinde sadece ve sadece bir tık ötenizde. Sosyal Güvenlik Kurumu ve T.C. Ziraat Bankasının ortaklaşa yürüttükleri bu hizmet kapsamında işveren ya da isteğe bağlı sigorta ödeyenler herhangi bir bankanın kredi kartı ile 22.00 – 02.00 saatleri dışında kalan saatlerde Sosyal Güvenlik Kurumunun resmi internet sitesinde yer alan e-sgk bölümünden kredi kartı ile sgk primi ödeme uygulamasına girerek prim ödemesini gerçekleştirebilir.
Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
www.e-sgk.net Domain