İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama

İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama

Ülkemizde iş sahibi olmayan vatandaşların yetileri, uzmanlık alanlarına ve tecrübelerine göre bir iş sahibi olabilmesine olanak sağlamak ve ülkemizdeki işsizlik oranlarını tamamen yok edebilmek amacı ile hizmet vermekte olan İŞKUR ile sizlerde iş sahibi olabilirsiniz.

İŞKUR ’a yapacağınız iş başvurusu ile kendinize uygun bir iş sahibi olabilme olanağına sahip olabilirsiniz. İŞKUR bünyesinde yer almakta olan iş olanakları içerisinde kendinize uygun olan iş için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu noktada İŞKUR ’a yapmış olduğunuz iş başvurusu ile ilgili olarak sonuçları İŞKUR başvuru sonucu sorgulama uygulaması ile öğrenebilme olanağınız bulunmaktadır.

İŞKUR Başvuru Sonucu Nasıl Sorgulanır?

İŞKUR ’a yapmış olduğunuz başvurunun sonuçlarını İŞKUR başvuru sonucu sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu işlemi de E-Devlet sistemi üzerinden yapabilme olanağınız bulunmaktadır. Bu noktada E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilir ve hizmetler sekmesinden İŞKUR uygulamalarını bulabilirsiniz.

Burada ise İŞKUR başvuru sonucu sorgulama uygulamasına tıklayarak sonuçlarınızı detaylı olarak öğrenebilir ve eğer olumlu bir sonuç ise iş ve iş yeri ile ilgili daha detaylı bilgiye de sahip olabilirsiniz. https://www.turkiye.gov.tr/is-basvuru-sonucu-sorgulama üzerinden sorgulama yapılabilir.
Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

Genel