İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama

İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama

Ülkemizde iş sahibi olmayan vatandaşların yetileri, uzmanlık alanlarına ve tecrübelerine göre bir iş sahibi olabilmesine olanak sağlamak ve ülkemizdeki işsizlik oranlarını tamamen yok edebilmek amacı ile hizmet vermekte olan İŞKUR ile sizlerde iş sahibi olabilirsiniz.

İŞKUR ’a yapacağınız iş başvurusu ile kendinize uygun bir iş sahibi olabilme olanağına sahip olabilirsiniz. İŞKUR bünyesinde yer almakta olan iş olanakları içerisinde kendinize uygun olan iş için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu noktada İŞKUR ’a yapmış olduğunuz iş başvurusu ile ilgili olarak sonuçları İŞKUR başvuru sonucu sorgulama uygulaması ile öğrenebilme olanağınız bulunmaktadır.

İŞKUR Başvuru Sonucu Nasıl Sorgulanır?

İŞKUR ’a yapmış olduğunuz başvurunun sonuçlarını İŞKUR başvuru sonucu sorgulama uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu işlemi de E-Devlet sistemi üzerinden yapabilme olanağınız bulunmaktadır. Bu noktada E-Devlet şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile sisteme giriş yapabilir ve hizmetler sekmesinden İŞKUR uygulamalarını bulabilirsiniz.

Burada ise İŞKUR başvuru sonucu sorgulama uygulamasına tıklayarak sonuçlarınızı detaylı olarak öğrenebilir ve eğer olumlu bir sonuç ise iş ve iş yeri ile ilgili daha detaylı bilgiye de sahip olabilirsiniz.

İŞKUR Başvuru Sonucu Sorgulama İçin : Tıklayınız

 

 




Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
www.e-sgk.net Domain