Hizmet Dökümü Sorgulama

Hizmet Dökümü Sorgulama

Hizmet Dökümü ve Hizmet Dökümü Sorgulama

Hayatımızı idame ettirebilmemiz için bütün vaktimizi harcadığımız bir gerçektir. İnsan bir şekilde bir işle uğraşarak, özellikle de yaptığı işi severse, hayatını geçirebilmek için yeterli parayı kazanabilir. Yaptığı işi sevmeden yapanlar da şanssızlar grubundandır. Peki tüm ömrümüzü verdiğimiz bu iş, bize nasıl geri döner? Devlet bu noktada devreye girer.

Dünya üzerinde yüzlerce ülkenin hemen hemen %80 inde, her bir devletin vatandaşlarına sağladığı sosyal imkanlar vardır. Bu imkanlar, bizim sadece anlık para kazanmamızla kalmaz, artık çalışamayacak duruma geldiğimizde, belli bir yaşı geçtiğimizde veya devletin belirlediği gün sayısını doldurduğumuzda, bize özgürlüğümüzü geri veren imkanlardır. Bu özgürlük bize “artık yeterince çalıştın, hizmet ettin, dinlenebilirsin, al bu da senin aylık veya üç aylık giderlerini karşılayabilmen için maaş” cümlesinin içeriğini hediye eder.

Toplumlar 3 farklı şekilde çalışırlar. Kamu sektöründe, devlete bağlı olarak çalışırlar. Özel sektörde çalışırlar. Veya kendi iş yerlerini kurarlar. Türkiye’de de her ülkede olduğu gibi, her biri için farklı sosyal güvenlik imkanları vardır. Özel sektörde veya kamu kuruluşlarında çalışanlar için SSK veya Emekli Sandığı, kendi işyerlerini işletenler için de BAĞKUR sistemi uygulanmaktadır.

Son dönemde tüm sosyal güvenlik sistemleri SGK adı altında birleşmiş ve her biri için aynı kurumdan işlem yapabilmemizi sağlayarak, hayatımızı kolaylaştırmaktadır.

Peki tüm ömür boyu çalıştığımız günlerin toplamını ve ödenen toplam primlerimizi nasıl görebiliriz? Hepsini tek bir 4a sayfasında görebilmemizi sağlayan tablo “Hizmet Dökümü” adıyla anılmaktadır. Çalıştığınız iş yeri 1 ya da 2 aylık SSK priminizi yatırmadıysa, Hizmet Dökümü sayesinde prim yatmamış ayları görebilir, baskı alabilirsiniz.

Hizmet Dökümünü görebilmek için birçok yöntem vardır. Bu dökümü SGK genel müdürlüğüne giderek elden alabileceğiniz gibi, sgk.gov.tr üzerinden ve e-sgk.net sitemizden indirebilir, inceleyebilirsiniz. Hizmet Dökümü’nü inceleyebilmek için TC kimlik numaranızı veya SSK Sicili Numaranızı kullanabilirsiniz. SGK işlemlerini online olarak yapmak, sizi hem sıra beklemekten kurtarır, vakit kazanmanızı sağlar, hem de günün her saati istediğiniz zaman dökümünüzü inceleyebilmenize olanak verir. Eğer her şey geleceğimiz içinse, SSK hizmet dökümü, sgk hizmet dökümü, emekli sandığı hizmet dökümü ve Bağ-Kur hizmet dökümü işlemlerinizi sık sık kontrol etmeyi ihmal etmeyin.

Hizmet Dökümü Sorgulama
Etiketler: , , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. yeter keleşoğlu diyor ki:

    kaç gun ödwnmiş

  2. Arda diyor ki:

    bülent dünler diyor ki:1981 yılı ile 1982 yılı arasında on ay ssk kam var 01.03. 1983 de asker oldum 03.10.1984,de tehris oldum. 01.06.1987 de emklei sandıgına baglı olarak göreve başladım halen çalışmaktayım askerlik borçlanmam nekadar tutar ve ne zaman emekli olabilirim.

Yorum Yaz

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
www.e-sgk.net Domain