Hak Sahipliği Sorgulama

Hak Sahipliği Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamaları üzerinden artık kolay bir şekilde sigortanız ile ilgili olan tüm işlemlerinizi kısa bir süre içerisinde öğrenebilme olanağınız bulunmaktadır. İnternet üzerinde yer almakta olan bu Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamaları ve sistemleri ile çok hızlı ve çok kolay bir şekilde hak sahipliği sorgulamanızı gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır.

T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kimlik numarası sorgulama sayfası üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde gerekli olan ve sizden istenmekte olan bilgileri girerek hak sahipliğiniz konusunda bilgi edinebilme olanağınız bulunmaktadır.

Hak Sahipliği Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet üzerinde yer almakta olan resmi internet sayfasında bulunmakta olan E-SGK kısmındaki seçenekler içerisinde hak sahipliği sayfasına erişim sağlayabilirsiniz. Bu noktada bu seçeneğe tıkladığınızda açılmakta olan sayfa içerisinde Mernis sistemi bünyesinde bulunan T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü uygulamasına tıklayarak hak sahipliğiniz ile ilgili sorgulama işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sorgulama ile alacağınız bilgiler en güncel ve en detaylı olarak sizlere sunulmakta ve resmi Sosyal Güvenlik Kurumu sistemi ile direkt olarak çalışmaktadır. https://tckimlik.nvi.gov.tr/ ile sorgulama yapabilirsiniz.
Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. hamdi diyor ki:

    varisler ve arazi sonucu

  2. Neja ekinci diyor ki:

    TC yurt disi borclanma talebinde islemlerim bitti.simdi uc ay icinde odeme yapmam gerekiyor, sizden ricam hangi bankaya hangi hesap numarasina ve nasil yatiracagima dair bilgi istiyyorum. Dekont goruntusu yani odedigim ve odeyecegim miktari nerde goruntuluye bilirim. Selamlar

Yorum Yaz

Genel