GSS Prim Borçlarına Af Geliyor

GSS Prim Borçlarına Af Geliyor

Hepimizin bildiği gibi GSS primleri konusunda her geçen gün mağdurların sayısı artmaktadır. Devlete olan GSS prim borçları 6 milyar lirayı buluyor. Tüm bu sıkıntılar ortadayken devletten beklenti bu borçların affedilmesi veya yeniden yapılandırılması şeklindedir. Özellikle http://e-sgk.net/gss-borc-sorgulama/ konumuza bu mağduriyetle ilgili bir çok takipçimiz sıkıntılarını yazmaktadırlar. Ulusal gazetelerde çıkan haberlere göre GSS prim borçlarına yeniden yapılandırma ve gecikme faizi silinmesi çalışmaları yapılıyor.

GSS Prim Borçlarına Af

Meclisin yeniden çalışmaya başlamasıyla birlikte GSS mağdurlarının prim borçlarını yeniden yapılandırma ihtimali sözkonusu gibi görünüyor. Gazetelerdeki haberlere göre GSS primlerini zamanında yatırmayan kişilerin borçlarına uygulanan gecikme faizlerine af getirilmesi ve borçların yeniden yapılandırılmasını öngören çalışma sessiz bir şekilde yürütülüyor.

Hekes tarafından biliniyorki Genel sağlık sigortası kapsamına alınan  ve  primleri kendilerince ödenen kişilerin borçlarında gün geçtikçe aşırı yükselişler mevcuttur. Bu borçların tutarı 6 milyar TL’ye yaklaştığı söylenmektedir. Yapılması öngörülen yapılandırma bu borçların dahada yükselmemesi için yapılacaktır.Konu ile ilgili olarak TESK Başkanı Bendevi Palandöken “Nefes alınması için; GSS primlerinde yeniden yapılandırma çalışması beklentimiz var” şeklinde beyanat vermiştir.Tüm GSS mağdurları için umuyoruz GSS affı yapılandırma çıkarılır.

 


Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 38 yorum yapıldı:

 1. ferdi diyor ki:

  ak partiye oy vermeye devam edin.ne konuşsak hepsi boş devlet söke söke alır.adalet ,hukuk insanlık diye bir şey kalmamıştır. hakkımı helal etmiyorum…maalesef beni de sessiz sedasız borçlandırmışlar.çok güldüm niye mi ben böyle saçmalık görmedim.en azından bir sms atabilirler.yani bunların gömülecek toğrağı yoktur.

 2. emre diyor ki:

  bugün geldi kağıt tamda seçim öncesi tehdit içeriyor ödemessen söke söke faiziyle gecikme zammıyla almasını biliriz gibisinden seçimde hesaplaşalım bunlarla

 3. şahgül diyor ki:

  ya lütfen adamakıllı bı acıklama yaparmısıniz..netten baktıgım ve anladıgım kadarıyla sadece faızlere af gelecek..yanı bı anlamı yokkı zaten faız kısmı anaparanın cok az bı kısmı..bu borcun bastan hataydı..istemedım halde hem borc cıkarayorsunuz..hemde affı sadece faız ne bıcım iş bu ya..lütfen benım abımlerın gelirlerınden yada ssk faylandıgım yokkı aonların gelerınden borclanayım..hukumete seslenıyorum..luften buna mantıklı bı care..geterın..aslında guzel bı durum..ama ıstelene olsun rıca ederrım ya..ben saglıklı bırıyım..durup dudurken hbaerımız olmadan bu kadar borc ustelık hastaneye hep para ıle gıtmısken ne sacma bı iş bu ya…

 4. CELAL SZN diyor ki:

  GENEL SAĞLIK SİGORTASI ADI ALTINDA GENELDE 6 MİLYAR TL Yİ BULAN SAÇMA SAPAN BİR (HARAÇ BENZERİ KABUL EDİYORUM) BORÇLANMA ÇIKARDILAR MİLLETE İYİ HOŞ ZIRT PIRT HASTAHANEYE GİDEN BİR MİLLETİZ BENİM GİBİLER HARİÇ! VEDE HABERİM OLMADAN İLETİ GÖNDERİLMEDEN BİR BORÇLANMA NASIL ÇIKIYOR ÇIKARIYORLAR ANLAM VEREBİLMİŞ DEĞİLİM ZATEN 30 YILLIK ÖMRÜMDE HASTAHANEYE 3 KEZ ANCA GİTTİM VEDE GÖZ DOKTORU OLDU BU SADECE ALLAH SIHHATİMİZİ BOZMASIN AMA GİTTİĞİMDE DE MUAYENE PARASINI İLAÇ VS CERÇEVE CAM PARASINI CEBİMDEN VERDİĞİME GÖRE BENDEN NEDEN DURUP DURURKEN HARAÇ İSTİYOR DEVLET DENEN KURUM ? TAŞNAK ÇETESİNİN ELİNE Mİ DÜŞTÜM ? ÇIKARTSINLAR ÖYLEYSE BENİ VATANDAŞLIKTAN ÖDEMEDİĞİM TAKTİRDE FAİZ LOBİSİNİ KALDIRDIK DİYEN BAŞBAKAN BUNA NE GİBİ BİR CEVAP VERMELİ MERAK EDİYORUM BEN ZATEN ÇALIŞMIYORSAM BU HARACI NASIL ÖDERİM MİLLET VEKİLİ GİBİ 30 BİN TL MAAŞ MI ALDIK ÇALIŞSAKTA ? UTANMAZLARIN UYGUN GÖRDÜĞÜ ÜCRET ASGARİ O DA NE DEMEK SE ASGARİ DİYE BİR DÜZMECE VAR HALKI SÖMÜREN VE DEVLETİN İÇİNDE PARALEL CİLER İŞLETİYO ONLARIN İŞİNE GELİYO BU ASGARİ GALİBA VELHASIL BU AÇLIKTA BU PARA ÖDENMEZ SONUÇ BENİ HAPSE ATACAKSINIZ GALİBA OLMADI İDAM EDİN BİZDE KURTULALIM YADA BAŞKA BİR SEÇENEK HIRSIZLIK YAPIP ÖYLE VERİCEZ HARACINIZI BÖYLECE MUTLU BİR DEVLET OLACAK DİBİMİZDE Kİ ALMANYA BU HİZMETİ ÜCRETSİZ VERİYOR! BU YASA BEYNİ HIRSIZLIĞA ÇALIŞAN BİR VEKİLİN OLMAYAN AKLINDAN ÇIKMIŞA BENZİYOR BENİM ANLADIĞIM BU BAŞKA AÇIKLAMASI YOK VESSELAM

 5. Emre diyor ki:

  Malesef 2012-2013 yıllarında hiç çalışmamış olmama rağmen gss borcum g-2 den yani şu anki işimde aldığım maaş dahil edilerek hesaplandı. Bana tebligat dahi gelmedi. Hakkımı helal etmiyorum.

 6. emrah arslan diyor ki:

  gss borclusu bır kadının kocasıyım evlenelı 6 ay oldu esımın 5bın lıracık borcu cıktı 6 aydır bu borc odenecek derlerse nasıl oderım dıye saga sola ıtıraz dılekcesı doldurdum kabul olmadı 1000 tl maasım var 5 000 tl gss borcum var benım ve benım gıbı gss borcu dıye tuzagınıza dusurdugunuz ınsanlarında gemıcıklerı olaydı odenırdı kımsede ıtıraz etmezdı bu masum ve 2 kurus parasına goz dıktıgınız ınsanların ahını aldıktan sonra acaba soruyorum rahat can verebılecekmısınız BIZ EMEKÇIYIZ ÖYLEDE ÖLMEYE RAZIYIZ.

Yorum Yaz

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
Domain Domain