GSS Prim Borçlarına Af Geliyor

GSS Prim Borçlarına Af Geliyor

Hepimizin bildiği gibi GSS primleri konusunda her geçen gün mağdurların sayısı artmaktadır. Devlete olan GSS prim borçları 6 milyar lirayı buluyor. Tüm bu sıkıntılar ortadayken devletten beklenti bu borçların affedilmesi veya yeniden yapılandırılması şeklindedir. Özellikle http://e-sgk.net/gss-borc-sorgulama/ konumuza bu mağduriyetle ilgili bir çok takipçimiz sıkıntılarını yazmaktadırlar. Ulusal gazetelerde çıkan haberlere göre GSS prim borçlarına yeniden yapılandırma ve gecikme faizi silinmesi çalışmaları yapılıyor.

GSS Prim Borçlarına Af

Meclisin yeniden çalışmaya başlamasıyla birlikte GSS mağdurlarının prim borçlarını yeniden yapılandırma ihtimali sözkonusu gibi görünüyor. Gazetelerdeki haberlere göre GSS primlerini zamanında yatırmayan kişilerin borçlarına uygulanan gecikme faizlerine af getirilmesi ve borçların yeniden yapılandırılmasını öngören çalışma sessiz bir şekilde yürütülüyor.

Hekes tarafından biliniyorki Genel sağlık sigortası kapsamına alınan  ve  primleri kendilerince ödenen kişilerin borçlarında gün geçtikçe aşırı yükselişler mevcuttur. Bu borçların tutarı 6 milyar TL’ye yaklaştığı söylenmektedir. Yapılması öngörülen yapılandırma bu borçların dahada yükselmemesi için yapılacaktır.Konu ile ilgili olarak TESK Başkanı Bendevi Palandöken “Nefes alınması için; GSS primlerinde yeniden yapılandırma çalışması beklentimiz var” şeklinde beyanat vermiştir.Tüm GSS mağdurları için umuyoruz GSS affı yapılandırma çıkarılır.

 
Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 51 yorum yapıldı:

 1. emre diyor ki:

  bu ülke toprakları içinde yaşayan her vatandaş bu hükümetin avcunun içinde nereye digersen git akp nin esirisin bi yere kaçamazsın çok istiyorsan avrupaya git yada asyaya eger gidemiyorsan akp nin kucagından inemezsin işte muhafazakar anlayışın çagımıza göre derlenmiş hali budur biz onların olduk artık istersen ödeme ne yapacan mahkemeyemi verecen kimi vericen bu kanunun muhatabı kim bakanlık veya bir başka kurum işte bu haksızlığın en son safhası sosyal hukuk devleti ücretsiz saglık hizmeti vermek zorunda ama bunlar yaptıklarını her fırsatta ballandıra ballandıra anlatıyorlarya ne yapmışlar saglık sektörünü yürütemediler şimdi çare arıyorlar yapamıyorsanız bırakın gidin niye talip oldunuz o zaman iktidara tabi bütün kurumlar internet üzerinden işlem yapmaya başladı ve karma karışık bir hal aldı şimdi kendi çıkardıkları kanunların içinde kendileri boguluyorlar az kaldı kamu çalışanlarıda memurlarda bıktı bu hükümetten ama ne yapsınlar istemedende olsa mecburlar çalışmaya hükümetin yapmaya çalıştıgıda budur hep mecbur etme sesini çıkaranı susturma bu dünya onlara kalacak çünkü onlar ölmeyecek anlaşmaları var çok merak ediyorum bu baqşbakan tayyip ileride vekilligi veya başbakanlıgı sona erdigi zaman sıradan bir vatandaş oldugunda nerede yaşayacak türkiye de degil heralde çünki insan içine çıkacak surat kalmadı.

 2. fatih diyor ki:

  bizi neden insan yerine koymuyor insan diye başa getirdiklerimiz ssk ödedğim halde bile girdi çıktı arasında otomatik tekrar başlamış kapatma gibi bir şansda yok buna ne derseniz deyin hırsızlık gasp dolandırıcılık ama hizmet demeyin bu sadece resmen halkı soymak hakkımı helal etmiyorum bu benim devletim dahi olsa

 3. YUSUF diyor ki:

  Borcumu daha bugün öğrendim şok oldum.
  Üniversiteye hazırlanan biriyim 18 yaşındayım ve haberim olmadan devletimiz bana 1200. küsüratı var borç yazmış.
  Anlamadığım ben zaten hastaneye gidemiyorum ve her ay 122 tl para kesiyor bana ben bu borcu ödemem eğer devlet bu borcumu silmesse bende bu devlete isyan ederim.
  Ben bilmiyomuyum Ankara kızılayda eylem yapmayı ama yapmıyorum çünkü devletime inanıyor ve güveniyorum hala da oyle.
  Vallaha şok oldum diyecek bir şeyim yok.
  Bunu nasıl durdurabilirim ne yapabilirim bilemiyorum.
  Devlet insanları bilinçlendirmeden böyle bir şey yapıyorsa bu benim suçum değil devletin suçudur.
  Haberlerde gösterilmiş belki ben sürekli ders çalışan biriysem nereden bilebilirim.
  Posta ile bilgilendirilmediğim için o borç benim için yok hükmündedir.
  Çoğu kişi içinde bu böyledir.
  Devletin bunu bilmesini isterim kendi Sevdiğim Başbakanımızın sorunu çözeceğini umud ediyorum.

 4. Mahmut diyor ki:

  Ben 21/04/2014 tarihinde işten çıkartıldım.GSS borcum gözüküyor.Şu an işsizim işkurda kaldım mevcut.Fakat yaşa takılıyorum.Bu konu hakkinda devletim ne yapabilir.Oğlumda aynı şekilde üniversiteye hazırlanıyor,onada 1.200 TL borç çıktı benim bunu şu an ödeme durumum yok.Gereğini arz ederim.Mahmut EMİROĞLU

 5. dinçer diyor ki:

  sen inanmaya(!) güvenmeye(!) ve sevmeye(!) devam et! aferin!

 6. Ekrem GÖK diyor ki:

  GSS uygulamasında sadece faizler değil lütfen borcun anapara dahil tamamı silinsin. Bana 1300 TL Borç çıkardılar bunun 80 lirası faiz ben 1220 TL borcu nasıl ödeyeyim lütfen anapara dahil tüm borçlar bir defaya mahsus olarak silinsin herkes bundan sonra ödeyeceğini bilsin.

 7. kadir diyor ki:

  4.065 tl borç çıktı 2 senede 1 kez bile hastaneye gitmedim sağlık vs den faydalanmadım bu nasıl sosyal devlet bu nasıl vatandası koruma anlayışı !!!

 8. ERCAN ARSLAN diyor ki:

  ya kardeşim banada 4000 tl borç çıkarmışlar. 2 senedirnehastane ne postane. devletin hiç bir kurumuyla işim olmadı, ayrıca bu 2 senenin en az 1,5 yılı yurt dışındaydım.nasıl olurda borç çıkarırlar anlamadım. resmen haraç kesiyorlar. böyle bi uygulama dünyanın hiç bir yerinde yok. hastane ne gelirsem iste para, postanene gelirsem iste para. ben gelmedğim, kullanmadığım yere havaya para ödeyemem. bu hükümetin hiç aklı yok galiba. çalışmayan işsiz insanlardan sen böyle bi parayı anca rüyanda alırsın.

 9. Gss affı diyor ki:

  Bu nasıl işdir hiç birşey imzalamadan gss pirim borç çıkarıyolar
  eve tebliğ gönderiyolar 1 yıl sonra
  teknoloji çağında yaşarken bu devlet neden ilkel yöntemler kullanıyor ve işsiz halkı gençleri sömürüyor

Yorum Yaz

Genel