GSS Borç Yapılandırmada Son Günler!

GSS Borç Yapılandırmada Son Günler!

GSS borç sorgulama yaparak borcu olduğunu görenler için son günler… GSS borç sorgulama yaparak öğrendiğiniz borcunuzu sildirebilirsiniz.

Genel Sağlık Sigortası kapsamında sigortalı olan vatandaşların primlerinin ödenmemesi nedeniyle oluşan borçlar için son tarih 30 Eylül. Özellikle gelir testine girmemiş olan vatandaşlar için geçerli olan bu durumdan yararlanacak olan vatandaşlar, 30 Eylül tarihine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu üzerinden yapılandırma işlemlerini yapabilir. Bu tarihe kadar işlemlerini yapmayacak olan vatandaşlar için ise herhangi bir yapılandırma imkanı daha sonrasında mümkün olmayacak.

GSS Borcu Nasıl Öğrenilir?

GSS borcu olup olmadığını öğrenmek isteyen kişiler ise GSS borç sorgulama yaparak bu konuda bilgi alabilir. GSS borç sorgulama için e devlet üzerinden sunulan hizmetten yararlanılması gerekmektedir. Bu nedenle vatandaşların GSS borç sorgulama için ilk olarak e devlet girişi yapması gerekmektedir. Giriş sonrasında ise hizmetler arasında bulunan GSS borç sorgulama sayesinde kolay bir şekilde güncel borç görüntülenebilir. GSS borç sorgulama ile borç bilgisi öğrendikten sonra online olarak ödeme imkânı da bulunmaktadır. Fakat bu konuda vatandaşların ilk olarak gelir testine girmesi ve borçlarını yapılandırması gerekmektedir. Bu işlemler sonrasında ödeme yapmak çok daha karlı olacaktır. Gelir testine giren kişilerin borçları, gelirlerine göre tekrar yapılandırılmakta ve hatta geliri düşük olan kişilerin borçları tamamen de silinebilmektedir.

Bağkur Borç Sorgulama

GSS borç sorgulama gibi Bağkur için de borç sorgulama yapılabilmektedir. Bağkur borç sorgulama olarak yapılacak olan bu işlemler için de e devlet kullanılabilir. E devlette yer alan Bağkur hizmetleri sayesinde Bağkur borç sorgulama ile birlikte sigortaya ait prim ve diğer detaylar da görülebilir. Bu açıdan büyük bir avantaj sağlanmış durumdadır. Sizler de gerek Bağkur borç sorgulama gerekse de GSS borç sorgulama yaparak borç durumları hakkında bilgi alabilirsiniz. SGK tarafından sağlanan bu imkân ile birlikte vatandaşların borçlarını sorgulamanın yanında kolay bir şekilde online olarak ödeme imkânı da bulunmaktadır.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

Genel