GSS Borç Ödeme

GSS Borç Ödeme

Yeni geçilen sigorta sistemi olan Genel Sağlık Sigortası kapsamında yapılan gelir tespiti işlemlerinde çıkan gelir oranlarına göre vatandaşların Genel Sağlık Sigortası primi ödemesi yapması gerekmektedir. Bu noktada da Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından belirlenmiş oran ve düzeyin altında gelir tespiti sonucu çıkan vatandaşların GSS prim ödemeleri devlet tarafından yapılmaktadır.

Ancak vatandaşların işlemlerindeki aksamalar veya eğitim durumları gibi hususlardan kaynaklı olarak ya da ödenmesi gereken GSS prim ödemelerinin gecikmesi ve ödenmemesi gibi durumlarda vatandaşların Sosyal Güvenlik Kurumu’na GSS borcu oluşmaktadır. İnternet üzerinden bu GSS borç ödeme işlemi artık kolaylıkla gerçekleştirilebilmektedir.

GSS Borç Ödeme Nasıl Yapılır?

GSS borç ödeme işlemlerinde kolaylık sağlaması amacı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Ziraat Bankası tarafından hizmete sunulan bir uygulama bulunmaktadır. Alttaki bağlantıdan kolay bir şekilde ulaşabileceğiniz bu ilgili uygulama üzerinde GSS borcunuzu ödeme işlemlerinizi T.C. kimlik numarası, SSK sicil numarası ve vergi kimlik numarası gibi bilgilerden birini girmeniz gerekmektedir.

Daha sonra ise sorgu tipini seçmeniz ve kod doğrulamasını girerek sorgula sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra var olan tüm GSS borçlarınız listelenecektir. Liste içerisinden ister seçtiğiniz borcu isterseniz de tüm borçlarınızı kredi kartı ile ödeyebilirsiniz.

GSS Borç Ödeme İçin: Tıklayınız
Etiketler: , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. bekir diyor ki:

    Gss başlı başına bir hata çünkü hem devlet ödeyecek diyorlar. Hemde istemediğin halde siğortalı olup 3 ay ödemeyince gene paralı oluyor

Yorum Yaz

Genel