Fizik Tedavi Hizmetlerinden Yararlanabilirmiyim?

Fizik Tedavi Hizmetlerinden Yararlanabilirmiyim?

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ülkemizde fizik tedaviye ihtiyaç duymakta olan vatandaşlar için fizik tedavi ödemeleri kurum tarafından belirli süreler içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bu neden ile vatandaşların sıklıkla sormakta oldukları soruların başında da fizik tedavi hizmetlerinden yararlanabilir miyim sorusu sorulmaktadır.

Bu noktada Sosyal Güvenlik Kurumu yeni bir uygulamayı aktif olarak vatandaşların hizmetine sunmuştur. Bu noktada Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yeni hizmete açılan bu mobil sistem ile vatandaşlar fizik tedavi hizmetlerinden yararlanabilir miyim sorusuna en net, en doğru ve en güncel yanıtı alabilmektedirler.

Fizik Tedavisinden Yararlanabileceğimi Nasıl Öğrenirim?

Bu noktada vatandaşlar fizik tedavi hizmetlerinden yararlanabilir miyim sorusuna en doğru yanıtı, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hizmete sunulmuş olan mobil sistem üzerinden FTR yazıp bir boşluk bırakıp T.C. kimlik numarasının yazılarak yeniden bir boşluk bırakılmasından sonra Aile Sora No’ su da yazılarak 5502’ye kısa mesaj atılması gerekmektedir. Bu sayede oldukça kolay bir şekilde vatandaşlar fizik tedavi hizmetlerinden yararlanıp yararlanamayacaklarını öğrenebilme olanağına sahip olabilmektedirler.
Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Genel