ESGM Sorgulama ve esgm.sgk.gov.tr

ESGM Sorgulama ve esgm.sgk.gov.tr

E-Sgk, E-Sgm, Sgk

30 Eylül 2012

ekledi.

23 yorum yazıldı

45471 kez incelendi.

ESGM Hizmetleri Sorgulama
Daha önceleri şifre gerektiren e-SGM sorgulamaları artık şifresiz olarak gerçekleştirilebiliyor. Yeni uygulama kapsamında kişilerden şifre yerine nüfus cüzdanındaki bilgiler isteniyor. Ancak bu uygulama dahilinde nüfus bilgilerinizi bilen kişiler de sizinle aynı sorgulamaları yapabilir. Bu durum sizin için problem oluşturuyor ise bir dilekçe ile başvurarak bilgilerinizin gizli tutulmasını talep edebilirsiniz.

ESGM hizmet sorgulama yapmak istiyorsanız, esgm.sgk.gov.tr adresine girerek gerekli bilgileri girdikten sonra her türlü döküm sorgulamasını, emeklilik işlemlerinizin takibini ve ödemelerinizin döküm sorgulaması işlemlerini yapabilirsiniz.

ESGM hizmet sorgulama işlemlerini gerçekleştirebilmenin bir başka yolu da cep telefonu aracılığıyla sorgulama yapmaktır. 2012 yılında yeni bir uygulama olan SMS ile hizmet sorgulama uygulamasından yararlanmak için kendi üzerinize kayıtlı olan cep telefonu numaranızı SGK resmi sitesi üzerinden kayıt etmeniz gerekmektedir. Bu uygulama sayesinde e-SGM hizmet sorgulama kapsamındaki pek çok işlemi aynı şekilde cep telefonu üzerinden gerçekleştirebilme imkanına sahip olacaksınız.
E-Devlet uygulamalarından emeklilik işlemleri ve sigortalılık ile ilgili olan uygulamaları en kolay şekilde tüm vatandaşlara ulaştıran SGK şifresiz e SGM hizmet sorgulama hizmeti ile hem vatandaşların evrak takiplerini kolaylaştırıyor hem de kafalarındaki soru işaretlerini en doğru şekilde bilgilendirme ile gidererek kişilerin yasal yükümlülükleri hakkında aydınlatılmasını sağlıyor. Ayrıca bu alandaki en güncel gelişmeleri de yayınlayan SGM, pek çok yeniliği hızlı bir şekilde duyurabiliyor.

Aslında e-SGM hizmet sorgulama uygulamalarının bir kısmı e-devlet üzerinden de yapılabiliyor. Ancak e-devlet üzerinden bu uygulamalara erişebilmeniz için ya e-devlet şifresine ya da mobil imza veya elektronik imzaya ihtiyacınız var.

SGK resmi internet sitesinin E-SGK kısmına girilmesi ile karşınıza gelen eSGM hizmet sorgulama ekranından nüfus cüzdanı bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza gelen ara yüz sayesinde hizmetlere ulaşabilirsiniz. SGK ile ilgili işlemlerinizi yapmak veya evraklarınızı takip etmek bu kadar kolaydır.

İnternet erişimi olan herhangi bir cihazdan bu sayfaya erişme imkanınız var. İnternetin ciddi anlamla yaygınlaşması ile birlikte günümüz teknolojisine ayak uyduran SGK bu uygulamalar sayesinde kişilere mekandan bağımsız olarak işlerini halledebilme şansı da tanımış oldu. Farklı şehirlerden, hatta yurtdışından bile artık SGK işlemlerini yapmak e-SGM hizmet sorgulama uygulaması ile çok kolay.

Esgm ile ilgili yapılan aramalar:

esgm hizmet ,

esgm ne zaman emekli olurum ,

esgm ne zaman emekli olabilirim ,

e devlet ne zaman emekli olabilirim ,

sgk , 

ssk ,  

emeklilik hesaplama

 
Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 23 yorum yapıldı:

 1. serap diyor ki:

  e-sgm.gov.tr.de bilgilerimi doğru girdiğim halde sürekli hatalı bilgi girişi olduğunu yazıyor.lütfen yardım!!

 2. orhan özkan diyor ki:

  Esgm bağlantısına yoğunluk olmasın dıye saat 01:30’da sayfaya gırmeye çalışıyorum ama giremıyorum bu sayfalar halkın anlayabileceği dilde ve kolaylıkta olmalı vatandaşlar daha kolay girebilmeli.

 3. admin diyor ki:

  http://www.ssk.name.tr/ buradan da konu hakkında faydalı bilgiler bulabilirsiniz.

 4. hüseyin çal diyor ki:

  maaşımdan kesilen sgdp primlerinin tarafıma yatırıldığı ancak bu konuda bana hiç bir bilgi verimediğinden geri gittiği merkez muhasebeye telefonlarından ulaşılmıyor bu konuda en kısa zamanda bilgi verilmesini rica ederim.

Yorum Yaz


Genel