Emekli Sandığı Evrak Takibi

Emekli Sandığı Evrak Takibi

Emekli Sandığı Evrak Takibi
Emekli Sandığı evrak takibi işlemleri sgk kurumuna gitmeden ve online olarak da gerçekleştirilebilmektedir. Kuruma müracaat eden kişi T.C. Kimlik numarasını kullanarak online olarak evrak takip işlemi yapabilmektedir. Bu durumda kuruma teslim etmiş olduğunuz evrakın hangi aşama da ve hangi süreçlerden geçtiği konusunda detaylı bir sorgulama gerçekleştirebilirsiniz. Daha önceleri herhangi bir evrakı takip etmek hem zaman hem de masraf sebebi iken bugün sadece T.C. Kimlik numarası kullanılarak emekli sandığı evrak takibi yapılabilmektedir. Emekli Sandığı evrak takibi için internet bağlantısı bulunan herhangi bir bilgisayarın olması yeterlidir.

Emekli Sandığı evrak takibi başvuruda bulunan kişinin T.C.Kimlik Numarası ile yapılabilmektedir. Ayrıca sorgulama işlemleri sırasında evrakın kuruma iletilmiş olduğu yılında seçilmesi gerekmektedir. Emekli sandığı evrak takibi işlemleri hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Bu nedenle Sosyal Güvenlik Kurumu’na giderek uzun kuyruklarda beklemenize gerek kalmamaktadır. Evrakınızın nerede ve hangi aşamada olduğu konusunda hızlı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz. http://uyg.sgk.gov.tr/EvrakArama/ üzerinden evrak takibi yapılabilir.
Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. musa diyor ki:

  emekli olmak

 2. çetin yeşilbaş diyor ki:

  bizi yönetenler bir haftada emeklilik işlemleri tamamlanıyor diye acıklamalar yapıyorlar 20 gün oldu hale haber yok

 3. çetin yeşilbaş diyor ki:

  bizi yönetenler bir haftada emeklilik işlemleri tamamlanıyor diye acıklamalar yapıyorlar 20 gün oldu hale haber yok evraklarımıda takip edemiyorum

 4. Elmas diyor ki:

  Tc kimlik numaramı girdim hiç bir bilgi açılmadı,kendi adıma ait herhangi bir bilgi yok neden acaba lütfen cvplarmısınız

 5. Elmas diyor ki:

  2 ay oldu herhangi bir ne yazı geldi adıma,nede internet sitenizden evraklarımı takip edemiyorum neden? Bu kadar bekletmekteki amaç nedir neden insanları bilgisiz muallakta bırakıyorsunuz,lütfen ilgilenirmisiniz?

 6. osman ever diyor ki:

  29.04.2014 emekli dilekcemi verdim 15 günde beli olur dediler daha haber yok nsl iştir bu

Yorum Yaz

Genel