Emekli Aylık Kesintisi 4C

Emekli Aylık Kesintisi 4C

Emekli Aylık Kesintisi 4C
Emekli aylık kesintisi 4C , Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi aracılığı ile hizmete sunmuş olduğu uygulama ile yapılabilmektedir. Bu uygulama sayesinde emekli aylığı bilgilerine erişilebilmekte ve aylık maaş kontrolü gerçekleştirilebilmektedir. Emekli aylık kesintisi 4C takip edebilmek için E-Sgm kapsamında hizmet vermekte olan hizmet sorgulama ekranı kullanılabilmektedir. Bu ekrana sorgulama yapılacak olan kişinin TC Kimlik numarası, nüfusa kayıtlı olmuş olduğu il ile cilt numarası ve doğum yılı bilgilerinin ekranda ilgili alanlara doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Bu alanların eksiksiz ve doğru olarak doldurulmasının ardından uygulama ekranına giriş yapılabilmektedir.

Emekli aylık kesintisi 4 c emeklinin muvafakat vermesi sureti ile yapılabilmektedir. Ancak nafaka borçları ile devlete ait kimi alacaklar bu kapsamın dışında kalmaktadır. Emekli aylığından ne kadar kesinti yapıldığı banka hesabınıza ne kadar tutarda bir emekli aylığı yatırılacağı gibi bilgilere bu alandan hızlı bir şekilde erişim sağlanabilmektedir. Tüm bu hizmetlere ek olarak müstehaklık, provizyon gibi hizmetlere de yine bu uygulama ekranından erişim sağlanabilmektedir. Emekli aylık kesintisi 4C için de 4A içinde bu uygulama ekranından yararlanabilme imkanı bulunmaktadır.
Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
www.e-sgk.net Domain