Ehliyet Yenileme Ücreti Ve İşlemleri

Ehliyet Yenileme Ücreti Ve İşlemleri

Son dönemlerde oldukça tartışılmakta olan ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmiş olması nedeni ile özellikle sosyal medya üzerinde oldukça ağır eleştiriler almakta olan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, eleştirileri göz ardı etmeyerek yeniden görüşmelere ve pazarlığa başladı.

Özellikle ehliyet sahibi olan vatandaşların oldukça büyük bir sorunu olan ehliyet yenileme fiyatları, vatandaşları oldukça zora sokmaktaydı. Ülkemize vatandaşlar ehliyet yenileme fiyatları için 102 TL gibi oldukça yüksek bir fiyat ödeme zorunluluğundaydı.

Ehliyet Yenileme Ücreti Ne Kadar Oldu?

Ancak özellikle sosyal medya üzerinde yapılan baskılar neticesinde Maliye Bakanlığı yeniden ilgili kişiler ile bir pazarlık görüşmelerine oturdu. Bu görüşmeler neticesinde ülkemizde ehliyet sahibi olan ve ehliyet yenileme işlemleri gerçekleştirecek vatandaşlar 102 TL gibi bir astronomik bir rakam ödemekten kurtularak mutlu bir haber aldı.

Yapılan görüşmeler neticesinde Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından bizzat açıklanan yeni ehliye yenileme fiyatı 15 TL gibi bir ücrete düşürüldü. Kimsenin beklemediği bir rakama düşen ehliyet yenileme ücretleri 102 TL gibi bir fiyattan 15 TL gibi fiyata düşerek aniden 87 TL birden düşerek ehliyet sahibi olan ve ehliyetini yenilemek isteye vatandaşları sevindirdi.
Etiketler: , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. CAFER DUYAR diyor ki:

    bu yenileme işlemine neden ücret ödemek zorundayız ki madem ki böyle bir uygulama var ve bunu isteyen devlet kararı ise neden bunlar karşılamıyor 102 den 15 tl ye düşme sebebi ney itiraz olmasa bu 102 tl nereye aktarılacak ve kimler tarafından kullanılacak bu kadar saçma bişey olmaz yani

Yorum Yaz

Genel