E-Sgk

E-Sgk
E sgk bölümünü kullanarak sgk ile aklınıza gelecekve ihtiyac duyduğunuz herşeye ulaşıp işlem yapmanız mümkündür.Esgk sayfamızda sizlere vereceğimiz linkler ve bilgileri kullanarak konu başlıkları altında bilgilerinize ulaşabilirsiniz.Şimdi aşağıda bu konu başlıklarını açıklayalım.
1- e hizmetler

Bu bölümde; E-Hizmetler, Emekli Aylık Bilgisi, Emekli Aylık Kesinti, Tescil Kaydı Tespiti,  Gss Tescil Sorgulama, Hizmet Dökümü, İşgöremezlik Ödeme, Sağlık Provizyon Sorgulama konuları mevcuttur.Karşınıza çıkacak menüden aradığınız hangisi ise onu seçerek işleminizi yapabilirsiniz.Bu başlıklardan hangisine tıklarsanız karşınıza aynı ekran çıkmaktadır.Açılan ekranın urlsi aşağıda sizlere verilmiştir.E hizmetler bölümüne girmek için bu bağlantıyı kullanmanız yeterli olacaktır.
https://esgm.sgk.gov.tr/Esgm/

E-SGK hizmetleri için tıklayınız.

2-Özel Sağlık Hizmet Sunucuları(SHS)

Özel sağlık hizmet sunucuları bölümünde; hastanelerde ne kadar ilave ücret ödeyeceğinizi, sağlık merkezleri ve hastane aramalarınızı, doktor aramalarınızı, ilave ücret hesaplamalarını, tıbbi işlemlerinizi (tahlil,tetkik,tedavi), geçmiş tedavi giderlerinin ne kadar olduğunu, bilmem gerekenler başlığı altında çeşitli faydalı bilgilere ulaşabilir ve işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

3-Hizmet Takip Programı

Bu bölüm kurumsal bilgi portalıdır.

4-E-Bildirge

Hali hazırda çalışmakta olan  işyerlerinin ,  bünyelerinde çalıştırmakta oldukları sigortalı işçilere ilişkin sigorta prim belgelerini internet vasıtasıyla beyan etmeleri ayrıca beyan ettikleri belgelere ait tahakkuk etmiş bedellerini , anlaşmalı bankalara otomatik ödeme talimatı vererek internet bankacılığı aracılığı  ile ödemelerini sağlayan  elektronik sistemdir.

5-Evrak Takip

Evrak takipden ; Sigortalı Emeklilik İşlemleri Evrak Takibi, Evrak Kayıt ve Takip Sistemi ve  2022 Evrak Takibi özürlü emeklilik sistemi evrak sorgulamalarınızı yapabilirsiniz.

6-Hak Sahipliği

Kamu Çalışanları, ” (5510 4/c) GSS Tescil ve Sağlık Aktivasyon Programı” bağlantısını kullanabilirler.
Kendi Nam ve Hesabına Çalışanlar, “Askeri Hastane Provizyon Alma” bağlantınısı kullanarak işlemlerini yapabilirler.
Mernis sistemi sayesinde , “T.C. Kimlik No Hak Sahipliği Kontrolü” sağlayabilirler.

7-Kesenek Bilgi Sistemi

http://kesenek.sgk.gov.tr/KesenekWeb/ bağlantıyı kullanarak işlem yapabbilirsiniz.

8-E-Eczane

Bu bölüm medula sistemi çerçevesinde anlaşmalı eczaneler ve e-reçete işlemleri için kullanılmaktadır.

9-E-Optik

E-Optik seçeneğine tıkladığımızda karşımıza ;
Medula Optik Uygulaması , Optik Sözleşme Metni, İstenilen Belgeler, Optik Sözleşme Başvuru Formu, Firma Teknik Dosyası, Optik Uygulaması Yükle, Optik Uygulaması Çalıştır gibi başlıklar çıkmaktadır.

10-E-Hastane

E-hastane’den yine medula sistemiyle ilgili medula klavuzu ve e-reçete uygulaması hakkında e-reçete kullanım klavuzu hizmetleri bulunmaktadır.

11-Tıbbi Malzeme

12-Kredi Kartı İle Prim Ödeme

Devredilen SSK Ödemeleri, Devredilen Bağ-Kur Ödemeleri, Devredilen Emekli Sandığı Ödemeleri konularında bilgiler verir.Ayrıca  Kredi Kartı ile Prim Ödeme seçeneyi sayesinde büyük kolaylıklar sağlar.

13-SMS Bilgilendirme

SMS Sisteminden Nasıl Yararlanılır?, SMS Hizmetleri İçin Bilgi Giriş ve Güncelleme, SMS Bilgilendirme Servisi, Online Verilecek SMS Hizmetleri sistem hakkında faydalı bilgiler sunar.

14-Diğer Uygulamalar

Reçete ve İlaç Kullanım Süresi, 6111 İhya Başvuru, Taşınmaz Bilgi Sistemi, Hizmet Talepleri Yönetim Sistemi, Muayene Katılım Payı, İlişiksizlik Belgesi Başvuru, İsteğe Bağlı İştirakçilik ve Geçici 192.madde, Kütüphane , SMS Bilgilendirme , SMS Hizmetlerinden Yararlanmak İçin Tel. No. Girişi Yapılması gibi çeşitli konularda sağlıklı ve doğru bilgiler verir.
Ayrıca sizlere aşağıda vereceğimiz konu başlıkları sayesinde işlemlerinizi online olarak yapabilirsiniz.Bu seçeneklerden herhangi birini tıklayarak yapmak istediğiniz işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür.
Askerlik Borçlanması, Çalışılmadığına Dair Bildirim Girişi, Emekli Aylığı Ve İkramiye Hesaplama, Emekli Sicil No Başvurus, Emeklilik Yaşı Hesabı, e-Borcu Yoktur Belgesi Kontrol Uygulaması, e-Borcu Yoktur Uygulaması, Gecikme Zammı Hesaplama, Geçici 20.Madde Sandıklarının İştirakçi Giriş ve Ayrılış Bildirgesi, Hizmet Hesabı, İdarelerce e-borç Sorgulama, İşgöremezlik Ödeme Sistemi, İşveren Kontrol Numarası, Kamu Kurumlarınca Türkiye Geneli İşveren Borç Sorgulama Uygulaması, Ne Zaman Emekli Olabilirim?, Sigortalı İşe Giriş ve İşten Çıkış Bildirgesi, Son 12 Ay İçin Hizmet Kontrolü

GSS BORÇ SORGULAMA

EMEKLİLİK HESAPLAMA

SGK RAPOR PARASI

HİZMET SORGULAMA

SGK İŞE GİRİŞ

EVDE BAKIM MAAŞI

DOĞUM İZNİ

EMEKLİ İKRAMİYESİ

Genel