E-Hastane

E-Hastane

Günümüzde milyonlarca sağlık sorunu yaşamakta olan vatandaşımızın, her gün hastanelere gitmektedir. Bu durumda hastanelerde büyük bir yoğunluğa neden olmaktadır. Bu neden ile de hastanelerde özellikle sıra ve randevu konusunda çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

Bu duruma çözüm bulmak için Sağlık Bakanlığı, interneti kullanmaktadır. İnternet üzerinde yer almakta olan e-hastane sistemi üzerinden vatandaşlar oldukça kolay bir şekilde hastaneye gidecekleri tarih için randevu alabilme olanağına sahip olabilmektedirler.

E-Hastane Sisteminin Avantajları Nelerdir?

İnternet üzerinde Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulmuş olan e-hastane sisteminin en büyük avantajlarından bir tanesi de vatandaşların çok daha kolay bir şekilde randevu alabilmesi ve bu randevuyu diledikleri tarihe ve diledikleri doktora göre alabilme olanağına sahip olabilmeleridir.

Ayrıca vatandaşlar gitmek istedikleri hastaneyi de bu Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulmuş olan merkezi hastane randevu sistemi ( MHRS )üzerinden seçebilme olanağına sahip olabilmektedirler. Bu noktada vatandaşların bu sistemi kullanabilmeleri için öncelikle T.C. kimlik numarası, baba adı, telefon numaraları, doğum tarihi ve yeri gibi daha pek çok kişisel bilgisini girerek üye olmaları gerekmektedir.
Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

Genel