E-Devlet

E-Devlet Tanımı
e-Devlet sistemi, devletin vatandaşlarına verdiği hizmetlerin açık ve anlaşılır bir biçimde internet ortamında verilmesidir. Vatandaşlar, devlet hizmetlerine  kaliteli, hızlı, kolay, etkin ve kesintisiz aynı zamanda güvenli olarak ulaşabilmektedirler.Daha önceki yıllardan bildiğimiz klasik ve bürokratik devlet deyimlerinin yerini artık e-devlet almıştır.Kişiler ve kurumlar internet yolu ile devlet kurum ve kuruluşlarına ve bunların sağlamış olduğu hizmetlere kolay ve zahmetsizce ulaşma imkanı bulmuşlardır.

e-Devlet Kapısı Tanımı?

e-Devlet Kapısı, vatandaşlara sunulmakta olan bütün kamu hizmetlerine sadece bir noktadan ulaşmamıza imkan veren bir web sitesidir. e-Devlet Kapısı’nın tek amacı  vatandaşlara, kamu kurumlarına ve diğer işletmelere  açık ,doğru, hızlı ve güvenilir hizmetler vermektir.Sitede bilgilendirme amaçlı olarak vatandaş, devlet, ve iş sayfaları, alınabilecek elektronik hizmetler, kamu kurumlarının listesi ve ayrıca güncel haberler bulunmaktadır.

 e-Devlet Kapısı Nasıl Kullanılır?

e-Devlet Kapısı hizmetlerinden iki şekilde yararlanılabilir.

Bunlar;
1. Eğer bilgi edinmek istiyorsanız, bununiçin tek yapmanız gereken şey www.turkiye.gov.tr adresine girmektir.
2. e-Devlet Kapısı üzerinden Entegre elektronik hizmet alacaksanız, kişisel bilgilerinizin doğruluğu için e-imza, şifre yada mobil imza gibi araçlar gerekir. Ayrıca  e-devlet girişi sayesinde bazı vergi, harç gibi ödemelerinizide yapabilirsiniz.

E-Devlet Kapısından Hangi Hizmetleri Alabiliriz?

e-Devlet Kapısı aracılığı ile aşağıda sıralayacağımız hizmetlerden faydalanmanız mümkündür.

1-Ödeme işlemleri 2-Güncel bilgiler ve duyurular 3-Bilgilendirme hizmetleri 4-Kurumlardan vatandaşlara mesajlar 5-Entegre elektronik hizmetler 6-Kurum ve kuruluşlara kısa yollar

gibi konu başlıkları mevcuttur.

e-Devlet Hizmetleri İçin Ücret Ödeyecekmiyim?

Eğer yapacağınız işlemler için kamu kurumlarınca vergi, harç ve resim ödemeleri belirlenmemişse , e-Devlet Kapısı aracılığı ile alacağınız e-hizmetler için de herhangi bir ücret ödemeniz söz konusu değildir.

E-Devlet Girişi İçin : Tıklayınız

GSS BORÇ SORGULAMA

EMEKLİLİK HESAPLAMA

SGK RAPOR PARASI

HİZMET SORGULAMA

SGK İŞE GİRİŞ

EVDE BAKIM MAAŞI

DOĞUM İZNİ

EMEKLİ İKRAMİYESİ

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
www.e-sgk.net Domain