E-Devlet SSK Sorgulama

E-Devlet SSK Sorgulama

2008 senesinden beri resmi kurumlar ile ilgili olan işlemlerinizi çok daha hızlı ve çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilmenize olanak sağlamakta olan e-devlet sistemi üzerinden artık Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili olan sigorta işlemlerinizi de kolaylıkla gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır.

İnternet üzerinde yer almakta olan bu sistem üzerinden e-devlet SSK sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilme olanağını z bulunmaktadır. Bu noktada internet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde SSK sorgulama işleminizi gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır.

E-Devlet SSK Sorgulama Nasıl Yapılır?

E-devlet SSK sorgulama işleminiz için sisteme giriş yapmanız gerekmektedir. Sisteme giriş yapabilmeniz içinde herhangi bir PTT şubesinden e-devlet şifresi almanız gerekmektedir. Bu şifreyi aldıktan sonra T.C. kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz ile sisteme giriş yapmanız gerekmektedir.

Sisteme girdikten sonra e-hizmetler bölümüne giriş yapmanız ve Sosyal Güvenlik Kurumu uygulamalarını bularak buradan 4A hizmet bilgisi seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede de sigortanız ile ilgili olarak tüm bilgilerinize kolay bir şekilde, oturduğunuz yerden ulaşabilme olanağınız bulunmaktadır. https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ üzerinden sorgulama yapılabilir.
Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. Nurullah Karadeniz diyor ki:

    Slm zamanında benim caliştigim bir iş yerinde sigortam yapıldı.çünkü ben döküm almiştim 2002 de hastahaneden faydalanmak için 6 ay bir sure zarfı gibi yararlandım.ama şimdi e devlette o günlerim gözükmüyor.sgk ya sordum işyerine gönderdiler işyerinden muhasebeciye gönderdiler muhasebecide bende geriye dönük defter yok elimde dedi ve çıktı.o eksik günümü nasıl bulabilirim yardimci olurmusunuz.tesekkurler

Yorum Yaz

Genel