E-Devlet Girişi

E-Devlet Girişi

E-Devlet Girişi
Resmi kurum ve kuruluşlarının sunmuş olduğu hizmetlerin toplanmış olduğu e–devlet ile pek çok kamu kurum ve kuruluşunun sağladığı hizmetlere tek bir noktadan erişim imkanı sağlamış oluyoruz. E–devlet girişi için, şifre, e–imza veya mobil imza gibi şifrelere gerek duyulmaktadır. Bu şifreleme araçları e–devlet portalına sizin adınıza bir başkasının erişimini engellemek amacı ile alınmış bir güvenlik önlemidir. E–devlet internet portalına şifre ile giriş gerçekleştirmek istiyorsanız, giriş yapmanızı sağlayacak olan şifreyi size en yakın herhangi bir PTT şubesinden, üzerinde TC Kimlik Numaranızın yazılı olduğu resmi bir kimlik belgesi ile 1,00 – TL karşılında alabilirsiniz.
Sürücü Belgesi, Nüfus Cüzdanı, Resmi Kurum Kimliği, Pasaport gibi üzerinde TC. Kimlik Numarası yazılı bulunan resmi bir kimlik belgesi ibrazı zorunludur.

Ardından size verilmiş olan şifreyi unutmanız, kaybetmeniz ya da uzun bir süre E–devlet girişi yapmamanız durumunda kapanan şifrenizi yeniletmek amacı ile yine herhangi bir PTT şubesine başvurarak yeni şifrenizi alabilirsiniz, ancak bu gibi durumlarda yeni şifre almak için PTT şubesine 10,00 – TL ödemeniz gerekmektedir. Bir diğer E devlet girişi olan E–imza hizmeti ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından onaylı Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcılar tarafından verilmektedir. E–imzanızı bu hizmet sağlayıcılardan belirli bir ücret ödeyerek alabilirsiniz. E – imza, PTT şubelerinden alınan şifreden farklı olarak daha fazla işlem yapılabilmesine imkân verir.

E devlet girişi bir diğer seçenek ise mobil imzadır. Mobil imza ıslak imza özelliklerini taşıyan bir elektronik imzadır ve GSM operatörleri tarafından kullanıcılarına verilmektedir. Turkcell ve Avea GSM operatörleri tarafından kullanıcılarına sunulan bu hizmetten yararlanmak istiyor iseniz GSM operatörünüzün Müşteri İlişkileri Bölümü ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Mobil imzanın ücretleri hakkında yine bilgiyi operatörünüzden edinebilir, mobil imza almak için izlemeniz gereken yolu da yine Müşteri İlişkileri Bölümünden öğrenebilirsiniz. Resmi kurumların internet portalı üzerinden vatandaşın hayatını kolaylaştırmak adına sağlamış oldukları hizmetlerden yararlanmak adına e–devlet portalı giriş şifresi edinmeniz de yarar var.

E-Devlet girişi için giriş.turkiye.gov.tr bağlantısını kullanabilirsiniz.
Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. mehmet burhan esen diyor ki:

    sisteme giremiyorum

  2. murat zengin diyor ki:

    işkur

Yorum Yaz

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
www.e-sgk.net Domain