Bağkur Prim Sorgulama

Bağkur Prim Sorgulama

Bağkur Prim Sorgulama
Bağkur prim borcu sorgulama işlemleri e-devlet üzerinden ya da Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sayfası üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. E-devlet uygulamalarıma erişim sağlayabilmek için T.C. Kimlik Numarası ve e-devlet şifresi yeterlidir. T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile sisteme giriş yapılmasının ardından Bağkur prim sorgulama uygulamalarına erişim sağlanabilmektedir.

Bağkur 4b adı ile anılan ancak 5510 sayılı yasanın yürürlüğe girmesi ile birlikte ssk 4/a sigortalı adı ile anılmakta olan Bağkur prim sorgulama işlemleri e-devlet sistemine giriş yapılmasının ardından Sosyal Güvenlik Kurumu’nun sunmuş olduğu hizmetler arasında yer almaktadır. E-devlet üzerinden sunulan Sosyal Güvenlik Kurumu hizmetleri arasında sadece Bağkur Prim sorgulama değil mustahaklık sorgulama, hizmet dökümü, borç sorgulama gibi pek çok uygulama ve sorgulamaya erişim sağlanabilmektedir. Bağkur hizmet sorgulama uygulaması ile bugüne kadar ödenmiş olan primleri öğrenebilir ve prim ödemelerinin takibini gerçekleştirebilirsiniz.

Pek çok hizmeti bir arada sunan e-devlet internet portalı aracılığı ile Kurumun sunmuş olduğu hizmetlere tek bir şifre ile erişim sağlanabilmektedir. Bunun yanı sıra şifresiz Bağkur prim sorgulama için Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sitesi kullanılabilmektedir. Kurumun internet sitesi aracılığı ile sorgulama yapabilmek için kimlik bilgileri yeterli olmaktadır.

BAĞKUR PRİM SORGULAMA İÇİN: LÜTFEN TIKLAYINIZ.
Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. bahri sarı diyor ki:

  borcum varmı ?

 2. kadirkara diyor ki:

  toplam günlerim

 3. ali.akyildiz2000@hotmail. diyor ki:

  toplam günlerim

 4. veysel diyor ki:

  ben engelli ve epilepsi hastasıyım 71\100 heyet raporum var 6.5 yıl prim var 1.5 yıl da sigortam var buna göre ne zaman emekli olabilirim

Yorum Yaz

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
www.e-sgk.net Domain