Bağkur Giriş Formu

Bağkur Giriş Formu

Bağkur Giriş Formu
Sigortalıların işe girişlerinde işveren tarafından onaylanarak kuruma iletilmesi gereken formlardan biri olan Bağkur giriş formu, emekli sandığı, ssk ve bağkur’un birleşmesi ile sosyal Güvenlik Kurumu altında 4/b adını alan Bağkurlu çalışanların bilgilerini içeren giriş formudur. Bağkur giriş formu içerisinde yer verilen bilgilerin eksiksiz, doğru ve hatasız olarak doldurulması büyük önem taşımaktadır.

Bağkur giriş formu işe başlarken bağkurlu olan kişinin bilgilerine istinaden doldurulmaktadır. Kişinin kimlik bilgileri, eğitim bilgileri, erkekler için askerlik durumu doğru olarak doldurulmalıdır. Bağkur giriş formu ikinci kısmında ise bağkurlu kişinin sigortalılık bilgilerine yer verilmektedir. Yine bu bilgilerinde diğer bilgiler gibi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulması gerekmektedir.

Bağkur giriş formu içerisinde yer alan bilgilerin doldurulmasının ardından işveren ya da işveren tarafından yetkili kılınmış olan kişi tarafından bağkur giriş formu bilgilerinin doğruluğunun onaylanmış olması gerekmektedir. Bağkur giriş formu iki nüsha olarak düzenlenir. Düzenlenen bu formlar yetkili tarafından onaylandıktan sonra bir nüshası kuruma iletilirken diğer bir nüshası da personel dosyasında muhafaza edilir.
Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
www.e-sgk.net Domain