4C Emekli İkramiyesi Nasıl Hesaplanır?

4C Emekli İkramiyesi Nasıl Hesaplanır?

4C Maaş Ve İkramiye Hesaplama
4 C Emekli ikramiyesi nasıl hesaplanır, Memur Emekli Maaşı İkramiyesi Hesaplama İşlemi
Memurlar ve 4c kapsamında emekli olmayı düşünen SGK ‘lı çalışanlar, emekli ikramiyesini ve emekli maaşlarını aşağıda açıklayacağımız bilgiler doğrultusunda ve vereceğimiz bağlantı vasıtasıyla hesaplayabilirler.Emekli ikramiyesi ve maaşı hesaplama bağlantısına tıkladığınızda karşınıza resimde gördüğünüz sayfa çıkacaktır.Açılan ekranda hesaplama yapabilmeniz için; kademe, derece ayrıca aylık  tarihi bölümlerini doldurmalısınız. Bu bilgilerin dışında Makam+Temsil+Görev Tazminat Göstergesi alanı sizi ilgilendiriyorsa gerekli bilgileri giriniz.Bu alanla ilgili bilgilere sahip değilseniz ünvan bölümünden ünvanınızı
giriniz.Girdiğiniz bilgiler ışığında hesaplama sonuçlarınız ekranda olacaktır.Ancak, bu hesaplama sizin verdiğiniz bilgilere göre yapıldığı için kesin olmayabilir.

Bilgilerinizi girip hesaplamanızı yapınca  karşınıza ; Temel Aylık Taban Aylığı, Memur Özel Hizmet Aylığı, Kadrosuzluk Aylığı, Kıdem Aylığı, Makam Aylığı, Taban İkramiye, Kıdem İkramiye, Bağlanacak Aylık, Toplam İkramiye Ek Aylık ve Aylık İkramiye bilgileriniz çıkacaktır.Bu konu başlıkları zaten size ihtiyac duyduğunuz tüm bilgileri vermektedir.

4C Memur emekli maaşı ve ikramiyesi hesaplama işlemi yapmak için http://uyg.sgk.gov.tr/IkramiyeMaasHesapla4c/Welcome.do üzerinden sorgulama yapabilirsiniz.

4C Emekli İkramiyesi Nasıl Hesaplanır ile ilgili gelen aramalar :
ssk emekli ikramiyesi nasıl hesaplanır,işçi emekli ikramiyesi nasıl hesaplanır,emekli sandığı emeklilik hesaplama ,emekli sandığı,emekli maaşı hesaplama , emekli maaşı öğrenme
Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 11 yorum yapıldı:

 1. Ahmet Bayram diyor ki:

  1985-1987 yılları arasında 314 sigorta var.askerlik borçlanmasını ödedim 09.01.1987 yılından itibaren kamu kuruluşunda teknisyen olarak çalışmaktayım.kadro derecesi 3 emekli kesenekleri 1/4 emekli maaşı ve ikramiye ne kadar alabilirim.teşekkür ederim saygılar

  1. admin diyor ki:

   Ahmet bey bilgilerinizi yazımızın sonundaki 4C emekli ikramiyesi ve maaşı hesaplama bağlantısına girerek açılan sayfadan sorunuzun cevabını alabilirsiniz.

 2. kayahan genel diyor ki:

  1987 yılında işe başladım. 25 sene bir kamu bankasında çalıştım. 16.07.1962 doğumluyum. 20 ay askerliğimi saydırdım. bankadan önce de 10 ay kadar sigortalı hizmetim oldu. toplamda 28 yıl çalıştım. emekli sandığına bağlıyım. ne kadar ikramiye alabilirim. yardımcı olursanız sevinirim.

 3. kayahan genel diyor ki:

  sn admin sizden cevap alabilirsem çok sevinirim

 4. Hülya BOLAT diyor ki:

  20.09.1990 tarihinde PTT’de göreve başladım. 1 yıl 11 ay 20 özel sigortalı hizmetim var. Ne kadar emekli ikramiyesi alırım ne kadar emekli aylığı bağlanır. (Şu an emekli olursam)

  1. admin diyor ki:

   Hülya hanım yazımızda bulunan ikramiye maaş hesaplama linkini kullanınız.

 5. şenay yurtalan diyor ki:

  22 yıldır tedaş ta çalışmaktayım.4c’ye geçersem çalışacağım 6 sene emekli maaşımı etkiler mi.etkilerse ne kadar etkiler.

 6. Arif Demir diyor ki:

  Doğum tarihim 01.01.1968
  SSK başlangıç tarihi 30.11.1986 ve 300 gün prim ödemem var. 06.08.1991 yılından itibaren bir devlet kuruluşunda memur olarak çalışmaktayım. Emeklilik tarihi konusunda bilgi almak istiyorum.
  Teşekkürler

 7. Nurhayat AKSOY diyor ki:

  Sayın admin, emekli ikramiyemi ve emekli maaşımı hesaplamak istedim ancak Makam+Temsil+Görev Tazminat Göstergesini bilmediğim için ”ünvan” kısmından ünvanınızı seçin denilse de sayfada öyle bir segme göremedim.Bir de aylık tarihini yazmaya sistem izin vermiyor.Kadro derecem:1/4 , Hizmetim:31 yıl, Görevim:Yazı İşl.Müdürü. Yardımcı olur musunuz?

 8. Mehmet ÇAKILCA diyor ki:

  5 EYLÜL 2013 Tarihinde Yaş haddinden emekli oldum 5434 kanunun 89 md göre maaş ve ikramiye farkımı yani kanun emekli oldugunda derece kademe kad sayıya göre ikramiye hesaplanır ödenir 2 ile 6 ay arasında yeni artış ayrıca ödenir diyor bunun için müracat mı edecem yoksa emekli sandığımı hesap edip verecek

 9. HILMI diyor ki:

  Yeni emekli oldum. 9 YIL HIZMETIMI, 6 YIL ODEME YAPIP, 15yil 1ay hizmet yili elde etmis oldum. 9 YIL KIDEM YILIMIN OLDUGUNU OGRENDIM. SORUM: ikramiye hesapanirken; ikramiye yili nasil tesbit edilir, hizmet yili mi, yoksa kidem yili mi baz alinir? Tesekkur ederim.

Yorum Yaz

Genel