4B BağKur Affı 2014

4B BağKur Affı 2014

Sosyal Güvenlik Kurumu çatısı altında bulunan sigortalarından bir tanesi olan BağKur sigorta kolu, kendi nam ve adına çalışan vatandaşların bağlı bulunduğu bir sigorta koludur. Bu noktada Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde yapılan yeni değişik ile birlikte 4B olarak adlandırılan BağKur sigorta kolunda vatandaşlar BağKur sigorta primlerini düzenli olarak ödemelidir.

4B BağKur Affı 2014 Kapsamı Nedir?

BağKur sigortalısı olan vatandaşların sigorta prim ödemelerini yapmamaları durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu’na borçlanmaktadırlar. Hatta BağKur sigortalısının sağlık hizmetlerinden yararlanamamasına neden olmaktadır. Bu durumda Sosyal Güvenlik Kurumuna olan prim borçlarının ödenmesiyle yeniden sağlık hizmetlerinden yararlanılabilmektedir. Meclis gündeminde olan yeni 4B BağKur affı 2014 yılı içerisinde BağKur sigortalısına büyük ödeme kolaylığı sunuyor.

Çünkü gündemde yer alan 4B BağKur affı 2014 yılı içerisinde BağKur sigortalısının borcu ve hizmeti silinerek, borcunu ödeyebilmesi için 3 aylık bir süre tanınıyor. Ancak bu olanaktan 2 yıldan fazla prim borcu olan kişiler yararlanabilmektedir.

Bağkur affı ile ilgili gelen aramalar:

bağkur borç sorgulama , bağkur yapılandırma , bağkur sorgulama , bağkur affı varmı ,  bağkur affı 2012 varmı , bağkur affı 2013 varmı ,  bağkur affı 2013 mayıs , bağkur affı 2014
Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Genel