4A-4B-4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

4A-4B-4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde yer almakta olan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı gibi sigorta kollarının yeni adları olan 4A,4B ve 4C sigorta kollarına bağlı olarak çalışmakta olan vatandaşlar çeşitli sağlık hizmetlerinden sigorta kollarında bulunmakta olan şartlar doğrultusunda yararlanabilme olanağına sahip olabilmektedirler.

İşte tam da bu noktada vatandaşlar herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile tedavi amaçlı olarak kullanmakta oldukları ilaçların kullanım süreleri ile ilgili olarak detaylı bilgiyi internet üzerinden alabilmektedirler. Bu noktada 4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulama işlemi, vatandaşların detaylı olarak bilgi edinebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu sayede vatandaşlar kullanmakta oldukları ilaçlarının kullanım planları ile bilgi sahibi olabilmekte ve ayrıca yeniden ne zaman alabileceklerini öğrenebilmektedirler.

4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır?

4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için sadece T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılmalı ve hizmetler sekmesinden Sosyal Güvenlik Kurumunun bulunarak alt seçenekler arasındaki 4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulama uygulamasına tıklaması yeterli olacaktır.
Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

Genel