4A-4B-4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

4A-4B-4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesinde yer almakta olan SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı gibi sigorta kollarının yeni adları olan 4A,4B ve 4C sigorta kollarına bağlı olarak çalışmakta olan vatandaşlar çeşitli sağlık hizmetlerinden sigorta kollarında bulunmakta olan şartlar doğrultusunda yararlanabilme olanağına sahip olabilmektedirler.

İşte tam da bu noktada vatandaşlar herhangi bir sağlık sorunu nedeni ile tedavi amaçlı olarak kullanmakta oldukları ilaçların kullanım süreleri ile ilgili olarak detaylı bilgiyi internet üzerinden alabilmektedirler. Bu noktada 4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulama işlemi, vatandaşların detaylı olarak bilgi edinebilmesine olanak sağlamaktadır. Bu sayede vatandaşlar kullanmakta oldukları ilaçlarının kullanım planları ile bilgi sahibi olabilmekte ve ayrıca yeniden ne zaman alabileceklerini öğrenebilmektedirler.

4A/4B/4C İlaç Kullanım Süresi Sorgulama Nasıl Yapılır?

4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Bunun için sadece T.C. kimlik numarası ve E-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapılmalı ve hizmetler sekmesinden Sosyal Güvenlik Kurumunun bulunarak alt seçenekler arasındaki 4A/4B/4C ilaç kullanım süresi sorgulama uygulamasına tıklaması yeterli olacaktır.
Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

e-sgk.net, sgk haberleri ve sgk konularına eksiksiz ve doğru bir şekilde tek bir kaynak üzerinden ulaşmanızı sağlamak, Sgk hizmet dökümü ve sgk sorgulama işlemlerini nasıl ve hangi bağlantılar aracılığı ile yapılacağını, tc kimlik no kullanarak sgk gün sayısını öğrenmek, genel sağlık sigortası kapsamında kimlerin gss sitemine dahil olması gerektiği, e devlet şifresinin nasıl alınacağı ve kaybedilmesi halinde yeniden almak için ne gibi işlemlerin gerektiği, emekli aylık bilgisi, Ssk hizmet dökümü , hizmet süreleri ve ne kadar olması gerektiği, yurt dışı borçlanmasının nasıl yapıldığı, askerlik borçlanması yapılarak nasıl emekli olunabildiği, doğum izni ve süt izni süresinin anne ve babalar için ne kadar olacağı, e-sgk üzerinden hangi işlemlerin yapıldığı, 2022 özürlülük maaşı ve sorgulama yapma, şifresiz sgk sorgulama ve eski kurum olan ssk ve ssk sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığı, bağkur bilgilerine ulaşabilme, ne zaman emekli olurum ,yaşlılık aylığı ve dul maaşının nasıl alındığı ve daha bir çok konuda gerekli, güncel ve güvenli bilgiler içermektedir.
www.e-sgk.net Domain